Yenileme çalışmaları sokak sokak devam ediyor

Bolu Belediyesi, Bolu Merkez’de bugüne kadar ihmal edilmiş tüm bölgelerde başlattığı yenileme çalışmalarına hızla devam ediyor. Girdikleri tüm sokak ve caddelerde çalışmalarını hızla bitiren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak Kültür Mahallesi Cengiz Sokağı da baştan aşağı yeniledi.

Geçmişte ihmal edilmiş, yollarına parke taşı döşenmiş ve kaldırımları kötü durumda olan tüm cadde ve sokaklar Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün yoğun mesaisi ile baştan aşağı yenileniyor. Ekipler belirlenen sokak ve caddelerde öncelikle parke taşından yapılmış ve ömrünü tüketmiş yollar ile kaldırımları tamamen söküyor.

Sökme işleminin ardından kaldırımlar Bolu Belediyesi’nin kendi üretimi olan yeni taşlar ile yenileniyor. Yolların ise öncelikle alt yapısı sağlam bir şekilde yapılarak üzerine sıcak asfalt uygulanıyor.

Çalışmalar kapsamında son olarak bugüne kadar bakımsızlığa terk edilen Kültür Mahallesi Cengiz Sokağı da baştan aşağı yenileyen ekipler, Aktaş Mahallesi Taşhancılar Caddesi ve Süreyya Sokak’ta çalışmalara başlayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.