Başkan

Alaaddin YILMAZ

Bolu Belediye Başkanı


Bağlı Müdürlükler

Özel Kalem Müdürlüğü

Yazı İşleri Müdürlüğü

Teftiş Kurulu Müdürlüğü

 

 

Başkan Özgeçmiş

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın Özgeçmişi

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 1952 yılında Bolu’nun Seben ilçesinde dünyaya geldi. İlköğrenimini Seben İlkokulu’nda, orta öğrenimini Bolu Öğretmen Okulu’nda tamamlayan Yılmaz çalışma hayatına 1970 yılında, mezunu da olduğu Seben İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik yaparak adım attı. 1972 yılında girdiği Sakarya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’nden 1976’da birincilikle mezun olan Alaaddin Yılmaz aynı yıl Zirai Donatım Kurumu Adapazarı Müessese Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı. Yılmaz 1978 yılında, yine mezun olduğu Sakarya Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’nde Uzman Mühendislik kadrosunda Araştırma Görevlisi olarak görev aldı.

1980 yılında askerlik görevini tamamlayan Alaaddin Yılmaz 1983 yılına kadar serbest mühendislik ve taahhüt işleri ile hizmet verdi. 1983-1986 yılları arasında Suudi Arabistan’da İnşaat Mühendisi olarak çalışan Yılmaz bu ülkenin yanı sıra Mısır, İspanya, Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika ve Brezilya gibi pek çok ülkede belediyecilik hizmetlerini inceleme fırsatı elde etti.

On yıllık Bolu Belediyesi Meclis Üyeliği görevinin ardından 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı’na seçilen Alaaddin Yılmaz, 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde de halkın desteğini aldı. Evli ve iki çocuk babası olan Yılmaz’ın en büyük hobisi

Boluspor’dur.

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Tabiatın Kalbi Bolu’dan merhaba,

Göynük’ten Mengen’e Seben’den Mudurnu’ya, Yeniçağa’dan Dörtdivan’a, Kıbrısçık’tan Gerede’ye, her diyarıyla ayrı güzellikler sunar Bolu dostlarına. Dört mevsim bambaşka renklerle donatır çehresini doğa bu kentin. Yeşilin her tonunu buluşturan ormanları, keşfedilmemiş kanyonları, sükunetin sesini saklayan gölleriyle yeryüzünde bir cennet köşesidir bu kent.

Nice kültürlere, nice medeniyetlere ev sahipliği yaptı bu topraklar. Tabiatın, tarih mirasıyla kucaklaştığı bu coğrafyadan nice türküler, efsaneler, deyişler, gelenek-görenekler, aşıklar, kahramanlar seslendi dünyaya. Köroğlular, Aşık Dertliler, Aşık Figaniler, İzzet Baysallar yetiştirdi Bolu’nun anaları… Dostluk eliyle, cömertliğiyle, adaletiyle, ahlakıyla güven verdi Bolu’nun Ahileri… Gönülden gönüle saf sevgiden ve inançtan köprüler kurdu Bolu’nun Erenleri…

Bereketiyle, lezzetiyle, nimetiyle büyüledi; mutfağıyla ün saldı Tabiatın Kalbi. Çorbası, pilavı, helvası; her yudumu her lokması bu toprakların huzurundan, şükründen, kardeşliğinden, mutluluğundan aldı çeşnisini…

Halka Hizmet Hakk’a Hizmet diyerek göreve geldiğimiz ilk günden bu yana, Tabiatın Kalbi Bolu’nun bu doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerini sürdürebilmenin gayreti içindeyiz. Koruyup kollarken, yaşatma ve tanıtma hedefindeyiz. Kentimizin potansiyelinin farkına vararak hayata geçirdiğimiz ve ilçelerimizle bütüncül bir anlayışla sürdürdüğümüz projelerimiz sayesinde çok şükür ki Bolu Türkiye’nin en yaşanabilir ilk 10 kenti arasında yer alıyor.

Bolu bir doğa, sağlık, spor ve üniversite kenti olacak. Doğa turizmi, sağlık turizmi, spor turizmi ve kültürel faaliyetler noktasında markalaşmak için ortak akıl ve dayanışmayla hayata geçirdiğimiz projelerle adım adım bu hedeflere doğru ilerliyoruz. Tabiatın Kalbi Bolu, dünyanın en yaşanabilir 10 kenti arasında yer alacak. Bu şehir coğrafyasıyla uyumlu bir dünya kenti olacak.

Geleceğe güvenle bakıyoruz. Çünkü bu şehri geleceğe umutla taşırken en büyük desteği siz hemşehrilerimizden alıyoruz. Şeffaf, hesap verebilir, açık ve sağlıklı ekonomik yapıya sahip bir belediye olarak güçlü kurumsal yapımızla, ‘Güçlü Bolu Güçlü Türkiye’ için sizlerle birlikte çalışıyoruz.

Bugününüzün dünden, yarınınızın bugünden daha aydınlık olması dileğiyle; herkesi cennet Bolumuzun güzelliklerini keşfetmeye ve bizlerle paylaşmaya davet ediyorum.

Saygılarımla…

Alaaddin YILMAZ

Bolu Belediye Başkanı