İnsan Hakları Komisyonu

Bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğar.

Komisyonumuzun amacı; tüm insanların hiçbir ayrım gözetmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olmasıdır.

Herkes cinsiyet, ırk, renk, din, dil, yaş, tabiiyet, düşünce farkı, ulusal veya toplumsal köken, zenginlik gibi fark olmaksızın kanun karşısında eşittir.

Toplumda ve kamu görevlerinde insan haklarını korumak, ihlal iddialarını incelemek ve araştırmak, insan hak ve özgürlüklerinin kullanılmasının önündeki engeller ile hak ihlallerine yol açan sosyal, siyasi, hukuki ve idari nedenleri incelemek, araştırmak ve bunların çözümüne ilişkin önerilerde bulunmak üzere İl İnsan Hakları Kurulu vatandaş ve kurul arasındaki bağı kurabilmek amacıyla kurulmuştur.

İnsan hakları ile ilgili her türlü şikayet, öneri ve tebriklerinizi, 444 26 58 çağrı merkezine, 444 26 58 WhatsApp Destek Hattımıza veya E-Belediye İstek-Şikayet Bildirim Formumuz da “İnsan Hakları ile İlgili Konular” konu başlığını işaretleyerek bize iletebilirsiniz. Formu doldurduktan sonra cep telefonunuza gelen takip numarası ile müracaatınızı takip edebilirsiniz?

insanhaklari@bolu.bel.tr

 

Komisyon Üyeleri (2022 - 2023)

Başkan Hasan Hakan ALPASLAN
Üye Suat ORHAN
Üye Hüseyin Ekrem SERİN
Üye Hacer ÇINAR
Üye Hatice DİNÇ