Şevval Sam adını taşıyan parkın kurdelesini kesti

 

Sanatçı Şevval Sam, Bolu’da adının verildiği parkın açılışında yoğun ilgiyle karşılaştı. Açılışta duygularını paylaşan Sam, “Yaşarken bu hazzı bana yaşattığınız için beni böyle onurlandırdığınız için çok mutlu oldum.”  dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Bolu’ya gelen Sanatçı Şevval Sam, konser öncesi Çıkınlar Mahallesi’nde kendi adını taşıyan parkın açılışını gerçekleştirdi.

Özcan: “Belediye Meclisi’nde ilk defa pozitif ayrımcılık yaptık”

Halkın yoğun katılımın gösterdiği park açılışında konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Şevval Sam’ın büyük bir hayranı olduğunu belirterek, “İnsanın bir hayali olur ya benim hayallerimden bir tanesi de uzun yıllardır çok büyük hayranlık duyduğum Şevval Sam hanımefendinin Bolu’yu onurlandırmasıydı. İlk defa Bolu Belediyesi Meclisi’nde bir pozitif ayrımcılık yaptık. Elbette sanatçılarımızın Bolu’da isimleri var. Ancak hayatta olan sanatçılarımızdan sadece Şevval hanımın ismi Bolu’da yaşayacak. Bundan sonrada böyle devam edecek. Benim Belediye Başkanlığı dönemimde. Ayaklarınıza sağlık. Şunu da ifade etmek istiyorum. Ben tekrar teşriflerinizden dolayı Bolu halkı adına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Sam: “Yaşarken bu hazzı yaşadığım için çok mutluyum”

Sanatçı Şevval Sam da adının parka verilmesini kendisini onurlandırdığını belirterek, “Tanju Başkan beni onurlandırdı. Genelde öldükten sonra parklara isimler verilir. Yaşarken bu hazzı bana yaşattığınız için beni böyle onurlandırdığınız için çok mutlu oldum. Ben her zaman çocukları her şeyden önde tutuyorum. Çünkü onlar bizim geleceklerimiz. Çocuklar için yapılmış her şey çok kıymetli. Bu kadar güzel bir parkta bir de bakacaklar ki, bu Şevval Sam parkı kimmiş bu Şevval Sam diyecekler. Belki benim şarkılarımı dinleyecekler. Hayatlarında bir küçük dahi izim olacak. Buna vesile olduğunuz için sizlere çok çok teşekkür ediyorum. Gerçekten beni onurlandırdınız. Burada olmaktan dolayı da çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Sanatçı Şevval Sam, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve eşi Meral Özcan parkın açılış kurdelesini kesti. Ardından Şevval Sam, üzerinde fotoğrafının ve adının yazılı olduğu park tabelasının önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.