KÖROĞLU KADIN EMEK PAZARI AÇILDI

Bolu Belediyesi tarafından ev kadınlarının aile ekonomisine katkı sağlayabilmesi amacıyla kurulan Köroğlu Kadın Emek Pazarı açıldı. Her 15 günde bir belediye katlı otoparkının 6. katında kurulacak olan pazar 10.00 ila 19.00 saatleri arasında açık kalacak.

Bolu Belediyesi’nden ev kadınlarına büyük destek…

Çeşitli sebeplerden dolayı iş hayatına atılamayan kadınların aile ekonomilerine destek olmak amacıyla Bolu Belediyesi tarafından “Kadın Emek Pazarı” kuruldu. Bundan böyle belediye katlı otoparkının 6. katında her 15 günde bir düzenlenecek ve kadınların işgaliye bedeli ödemeksizin satış yapabildiği pazarın ilki bugün hizmete girdi.

Pazarın açılışında konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu’da bu tarz bir emek pazarına ihtiyaç olduğunu belirterek, “Bolu’nun Kadın Emek Pazarı’ndan haberi olması için billboardlarımızla ve yakında gelecek olan dijital ekranlarımız ile gerekli duyuruları sağlayacağız. Herhangi bir şekilde sizden işgaliye ücreti de istenmeyecek. Yeter ki siz evde ürettiklerinizi paraya çevirip evinizin ekonomisine katkıda bulunabilin. Talep çok olursa yer önerinize de açığız. İlla burası kalacak diye bir şeyimiz de yok. Bizim ilk etapta burayı seçmemizin nedeni soğukta ve sıcakta çok sıkıntı çekmemeniz içindi. Burada amacımız; çalışamayan ev kadınlarımızı evinde üretime teşvik etmektir Ürettiğiyle aile ekonomisine katkıda bulunabilmesidir. Bu fikri kısa zamanda hayata geçiren başta Başkan Yardımcımız Leyla Hanıma ve Kültür Sosyal İşler Müdürümüz Güler Hanıma, onların personel ne de özel bir teşekkür ediyorum. İlk gününüz bereketli olsun. Tekrar hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Başkan Özcan’ın açılış konuşmasının ardından Pazar dualarla hizmete girdi.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.