Bolu Bel. A.Ş. ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

 

 

Bugün imzaları atılan sözleşemeye göre Bolu Belediyesi’nin bir diğer şirketi olan Bolu Bel. A.Ş.’de en düşük maaş ikramiye hariç net 11 bin 760 TL oldu.

Bolu Belediyesi’nde bir toplu iş görüşmesi daha mutlu sonla bitti. Personel şirketi olan Bolu’yu Seviyorum A.Ş.’den sonra bugün de Bolu Bel. A.Ş. çalışanlarına yönelik 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye-İş Sendikası ile yapılan sözleşmeye göre Bolu Bel. A.Ş.’de en düşük maaş, ikramiyeler hariç net 11 bin 760 TL oldu.

Ek Hizmet Binası’nda gerçekleşen toplu sözleşme töreninde konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Bel. A.Ş. bünyesinde çalışanların büyük çoğunluğunun saha elamanı olduğunu vurgulayarak, “Büroda, masa başında çalışanla sokaktaki temizlik işçisi, Su Kanalizasyonda lağım temizleyen işçi aynı maaş almayacak dedik. Ve büyük ölçüde dediğimiz noktaya geldik. Sizde beden işi daha fazla olduğu için sizin ücretleriniz Bolu’yu Seviyorum A.Ş.’ye göre daha fazla. Ortalama 500 TL daha yüksek olacak. Buna göre Bolu Bel. A.Ş. bünyesinde en düşük maaş sendika ikramiyesi çıkılmış haliyle net 11 bin 760 TL oldu. Eğer iki çocuğun varsa 200 TL, on yıllık çalışansan 600 TL daha ekleyeceksiniz. Bu senin cebine net olarak girecek. Temmuz ayında bu ücretler yüzde 10 artacak. Mayıs’a kadar asgari ücrete ekstra bir zam yapılırsa, maaşlarımızın asgari ücret kısmına aynı oranda zam yapacağız. Dolayısıyla biz sizi mağdur etmeyeceğiz. Tabi fazla mesainizi de hak ettiğin şekilde almaya devam edeceksiniz.” dedi.

Başkan Tanju Özcan’ın konuşmasından sonra imzaların atılmasına geçildi. Bolu Belediye Başkanı Özcan ve Belediye-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı İlhami Yurt, 2 yıllık toplu iş sözleşmesini çalışanların alkışları eşliğinde imzaladılar.

Törende ayrıca Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Gülener, Bolu Bel. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sarıyıldız ve Genel Müdür Kadir Çapkın’da hazır bulundu.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.