Bolu Belediyesi’nden engellilere büyük destek! 21 engelli daha tekerlekli sandalyesine kavuştu

Bolu Belediyesi ihtiyaç sahibi 21 engelli bireye tekerlekli sandalye armağan etti. Tekerlekli sandalye dağıtım programında konuşan Bolu Belediyesi Sözcüsü Rasim Özdemir, engelleri kaldırmak için çalışmalarını sürdüklerini kaydederek, “Bugün de 21 adet tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Biz Bolu’da engelle karşılaşan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidereceğiz” dedi.

31 Mart yerel seçimleri sonrası Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a gönderilen tebrik çiçeklerin satışından elde edilen gelirle onlarca engelli bireyi sevindiren Bolu Belediyesi sosyal belediyeciliğin gereği olarak, engelli bireylere desteğini sürdürüyor.

Bugün de Bolu Belediyesi tarafından 21 ihtiyaç sahibi engelliye daha tekerlekli sandalye hediye etti.

Gerekli şartları tutan ve tekerlekli sandalye almaya hak kazanan 21 ihtiyaç sahibi engelli bireyler, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Tesisi’nde gerçekleşen dağıtım programında sandalyelerini Belediye Sözcüsü Rasim Özdemir’den teslim aldılar.

Bolu’da engelleri kaldırmak istediklerini belirten Bolu Belediyesi Sözcüsü Rasim Özdemir, yaptığı açıklamada  “Bilindiği gibi bizim seçim döneminin ardından ilk başlattığımız projelerden birisi Bolu’da engelleri kaldırmak adına oldu. Başkan Bey’e gelen tebrik çiçeklerinin satışından elde edilen gelirle engelli vatandaşlarımıza akülü engelli aracı aldık. Bizim Bolu’da engelleri kaldırmak adına çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de 21 adet tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Biz Bolu’da engelle karşılaşan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidereceğiz.” dedi.

Dağıtılan tekerlekli sandalyelerde aranan kriterler ile ilgili konuşan Özdemir,  “Bu konuda şöyle bir yanlış anlaşılma da ara sıra oluyor. Biz sandalyeleri her başvurana veremiyoruz. Bunun için bir rapor ve doktor onayı gerekiyor. Biz raporu ve doktor onayı olan her başvuru sahibine tekerlekli sandalye vermeyi düşünüyoruz. Bolu’da böyle bir sorun bırakmayacağız. Tabi çalışmalarımız sadece bununla kalmıyor. Biz şehrimizdeki engelleri de kaldırmak adına birçok çalışmalar yapıyoruz. Yeni yaptığımız yol çalışmalarımızda sizlerde görüyorsunuz ki engelli vatandaşlarımızın kullanımına daha uygun halde yol yapıyoruz. İnşallah daha da iyi hale getireceğiz diyor katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tekerlekli sandalyelerine kavuştukları için büyük mutluk yaşayan engelli bireyler ve yakınları ise Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve belediyeye desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.