CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN

Bolu Belediyesi’nden 275 camii de Ramazan mesaisi

Cami cemaati daha temiz ve ferah bir ortamda ibadet edebilsin diye Bolu Belediyesi, merkeze bağlı mahalle ve köydeki 275 camiinin temizliğini üstleniyor. Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala camilerde yapılan detaylı dezenfekte ve temizlik çalışmaları hız kazandı.

Geçtiğimiz yıl Bolu Belediyesi ve İl Müftülüğü arasında yapılan protokol doğrultusunda Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 105’i mahalle, 170’i köy olmak üzere toplamda 275 camiinin temizliğini yapıyor.

Camilerde Ramazan mesaisi

Bu kapsamda Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talimatıyla kurulan ve Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren “İbadethane Temizlik Ekipleri” Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala çalışmalarına hız verdi. Her gün farklı bir camiyi temizleyen İbadethane Temizlik Ekipleri, son olarak Borazanlar Mahallesi’ndeki Bilal-i Habeşi Camii’nin iç ve dış temizliğini ve dezenfektesini yaparak ibadete hazır hale getirdi. Sabahın erken saatlerinde camiye gelen ekipler; önce halıları süpürdü ardından mihrap, kürsü, minber, pencere –kapı pervazları ve ayakkabılıkları sildi. Şadırvanla lavabo ve tuvaletleri de bol deterjanlı ve basınçlı su ile yıkayarak tertemiz hale getirdiler. Ekipler son olarak, koronavirüs salgınına karşı caminin iç ve dış kısımlarını baştan aşağı dezenfekte ettikten sonra buradaki temizlik çalışmalarını tamamladılar.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.