Bolu Belediyesi Gökçesulu hayvan severlerin talebine kayıtsız kalmadı

Bolu Belediyesi, Gökçesu’dan gelen talep doğrultusunda bazı sokak hayvanlarını tedavi için Bolu’ya getirdi.  Güçten düşmüş uyuz köpekler, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince rehabilite edilip kısırlaştırıldıktan sonra yeniden Gökçesu’da doğal yaşam alanlarına bırakılacak.

Sokak hayvanları için başarılı çalışmalara imza atan Bolu Belediyesi, kendi sorumluluk alanı dışında kalan ilçelere de veterinerlik hizmeti vermeyi sürdürüyor.

Bu kez talep Gökçesu’dan geldi

Veteriner İşleri Müdürlüğü Mudurnu’nun ardından bu kez de Mengen’e bağlı Gökçesu beldesine bir ekip gönderdi. Talep doğrultusunda beldeye giden Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler; güçten düşmüş, uyuz köpekleri hayvan severlerden teslim alıp tedavilerini gerçekleştirmek için Bolu’ya getirdiler.

İlçedeki doğal yaşam alanlarına tekrar bırakılacaklar

Hayvan ambulansı ile Bolu’ya getirilen köpekler Bolu Belediyesi rehabilitasyon merkezinde tedaviye alındı. Rehabilitasyon çalışmaları ile sağlıklarına kavuşacak köpekler, kısırlaştırma işlemleri sonrası tekrar Gökçesu’ya götürülerek, doğal yaşam alanlarına bırakılacaklar.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.