Bolu Belediyesi altyapı yatırımlarında hız kesmiyor!

Planlı altyapı yatırımları kapsamında bu yıl 28 bin 500 metre kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çekmeyi hedefleyen Bolu Belediyesi, çalışmalarını Sağlık, Kılıçarslan ve Civril Mahallelerinde yoğunlaştırdı.

Koronavirüs salgınına rağmen Bolu Belediyesi altyapı yatırımlarında hız kesmiyor. Bu kapsamda Bolu Belediyesi ekiplerince, geçtiğimiz yıl şehrin kronikleşmiş alt yapı problemini çözmek amacıyla 15 kilometre kanalizasyon, 7 kilometre yağmursuyu hattı çekildi.
Yeni açılan yollara paralel olarak ihtiyaç duyulan altyapı ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla bu yıl da 28 bin 500 metre kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çekilmesi hedeflenirken, Bolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, bu doğrultuda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, üç koldan devam eden çalışmaların yanı sıra Sağlık Mahallesi Şahin Tepe Sokak’ta 300 milimetre çapında yeni bir kanalizasyon hattı daha döşerken, diğer yandan Kılıçarslan Mahallesi 115’inci ve Çivril Mahallesi 1306’ncı Sokak’ta da sıfırdan hem kanalizasyon hem de yağmursuyu hattı döşüyor.
Söz konusu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bölgede yaşanan altyapı eksiklikleri giderilmiş olacak.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.