Belediye işçilerinin toplu iş sözleşmesi imzalandı

Bolu Belediyesi’nin personel şirketi olan Bolu’yu Seviyorum A.Ş. bünyesinde çalışan işçilere yönelik Belediye İş Sendikası ile 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

 Bolu Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında Bolu’yu Seviyorum A.Ş. bünyesinde çalışan işçilere yönelik 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşme ile birlikte Bolu Belediyesi’ndeki en düşük iççi maaşı 2023 yılı itibariyle 12 bin TL’nin üzerine çıktı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile Belediye- İş Sendikası arasındaki ön görüşmede Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, işçilerin maaşlarına yüzde 104,6 oranında zam yaptığını açıklamıştı. Toplu İş Sözleşmelerinin imza törenine katılan Belediye-İş Genel Başkanı Sayın Nihat Yurdakul’un katkılarıyla işçi maaşlarına yapılan son zam oranı yüzde 128 olarak güncellendi. İşçi maaşlarındaki zam oranlarında Türkiye’deki en yüksek artışı yapan belediyenin Bolu Belediyesi olduğunu belirten Başkan Özcan, sahneye yansıtılan projeksiyon eşliğinde yaptığı zam oranıyla ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

Toplu iş sözleşmesinin imza töreninde yaptığı konuşmasında tüm işçilere hayırlı olsun dileklerinde bulunan Başkan Özcan sözlerine, “Sizlere ne versek hakkınızı ödeyemeyiz. Ancak bu maaşlar Bolu halkının vergileriyle ödeniyor ve sizlerden ricam Bolu halkına lütfen şunu söylettirin, ‘Helal olsun belediye çalışanlarına! Helal olsun aldıkları maaş! Sonuna kadar hakkımı helal ediyorum” şeklinde devam etti. Salonu dolduran belediye çalışanları da hep bir ağızdan Başkan Özcan’a, söz verdiler.

Başkan Özcan’ın konuşmasının ardından Belediye İş Genel Başkanı Nihat Yurdakul belediye çalışanlarına seslendi.

‘Çok kıymetli yol arkadaşlarım!’ şeklinde hitap ettiği belediye çalışanlarına hayırlı olsun dileklerinde bulunan Başkan Yurdakul, “Hedefimiz insan gibi yaşamak… Bunun için yüzü emeğe dönük yöneticileri seçmeliyiz. Bunun için demokrasiyi özümsemiş yöneticileri seçmeliyiz. Tanju Başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Özcan ve Başkan Yurdakul’un konuşmalarının ardından Bolu Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında oluşturulan sözleşme taraflarca imzalandı.  Salondaki personel imza töreninin sonunda davul ve zurna eşliğinde oynayarak yeni maaş zamlarını kutladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.