Başkan Özcan’dan su kesintisi açıklaması: Su kesintisi zorunluluktan kaynaklandı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yaşanan su kesintisinin nedenini Bolu kamuoyu ile paylaşarak, “Bu kesinti zorunluluktan kaynaklandı. Maalesef geçmiş yönetim zamanında pompalardan ana boruya su basılan sistemde büyük bir hata yapılmış. Araştırmalar sonunda farklı bir teknoloji bulduk ve ancak bu kadar sürede bunu tamir edebildik.” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, il genelinde bazı mahallerde dün yaşanan su kesintisine açıklık getirdi.

Özcan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, su kesintisinin eski yönetimin yaptığı hatadan kaynaklı ‘zorunlu bir kesinti’ olduğunu söyleyerek, “Dün uzun süren bir su kesintisi yaşandı. Bazı mahallelerde birkaç saat, bazı mahallelerde 10 saate varan su kesintisi yapmak zorunda kaldık. Bu kesinti zorunluluktan kaynaklandı. Maalesef geçmiş yönetim zamanında pompalardan ana boruya su basılan sistemde büyük bir hata yapılmış. Hatırlarsanız seçimlerden tam bir hafta sonra yine yaklaşık 24 saate yakın su verememiştik, tek borunun patlaması sebebiyle. O boruların elzem olarak değişmesi gerekiyordu. Biz bir yıldır bunun araştırmasını yapıyorduk. En iyi teklif veren firma bile Bolu’da üç gün suların kesilmesi gerektiğini söylüyordu. Ancak araştırmalar sonunda farklı bir teknoloji bulduk ve bu kadar sürede bunu tamir edebildik.” dedi.

“Ancak bu kadar sürede telafi edebildik”

Vatandaşların su kesintisi nedeniyle mağduriyet yaşadığına dikkat çeken Özcan, “Ben bundan dolayı mağdur olan tüm vatandaşlarımızdan özür diliyorum. İnşallah bundan sonra Bolu’da ana borudan kaynaklı tüm şehri etkileyecek bir arıza yaşanmayacak. Bunu gidermiş olduk. Geçmişte yapılan bir hatayı ancak bu kadar sürede telafi edebildik.”  diye konuştu.

 

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.