Başkan Özcan’dan 12 Kasım mesajı: “Felaketin izlerini ilk günkü gibi kalplerimizde hissediyoruz”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 12 Kasım Depremi’nin 20. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  

Bolu’da 48 kişinin hayatını kaybettiği, 353 kişinin yaralandığı felaketin yıl dönümüne ilişkin yayımladığı yazılı mesajında Başkan Tanju Özcan, şunları kaydetti:

“12 Kasım 1999 yılında meydana gelen, 7,2 büyüklüğündeki Düzce Depremi’nin üzerinden tam yirmi yıl geçti.

Bolu’da 48 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, 353 vatandaşımızın da yaralanmasına neden olan bu felaket, büyük acılarla hatırlayacağımız ve asla hafızalarımızdan silinmeyecek kara bir tarihtir. Yaşanılan acıların aynı tazelikle hissedildiği bu felaketin izlerini ilk günkü gibi kalplerimizde hissediyoruz.

Türkiye bir deprem ülkesidir. Türk milleti olarak bizler, edindiğimiz acı tecrübelerle, her zaman depreme hazırlıklı olmalıyız. Bu büyük kayıpların yaşanmaması için gerekli önlemleri almak ve depreme dayanıklı binalar inşa etmek hepimizin öncelikli ve asli görevidir. Bolu Belediyesi olarak bizler de bundan sonraki süreçte üzerimize düşen her türlü çalışmayı yapacak, bu konuda atılacak her türlü adımın da en büyük destekçisi ve takipçisi olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Kasım 1999 yılında meydana gelen depremde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyor, büyük Türk milletinin de bir daha böyle acılar yaşamamasını temenni ediyorum.”

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.