CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN

Başkan Özcan, depremzede vatandaşlarla aşevinde bir araya geldi

Depremin ardından kente gelen depremzede vatandaşlar için Bolu Belediyesi’nin yeni aşevi binasında öğle yemeği düzenlendi. Öğle yemeği programında depremzedelerle bir araya gelen Başkan Özcan, “Bolulular olarak sizlerin yaşadığı psikolojik sıkıntılara uzak insanlar değiliz. Ama şunu bilin hayat normale dönecek. Rabbim izin verdiği ömür tükenmedikten sonra hayat devam ediyor. Bolu’da kaldığınız sürece sizleri huzurla misafir etmeyi amaçlıyoruz. Her zaman ihtiyacınız olduğunda bizler, buradayız” dedi.

Hava şartlarından ötürü açılışı ertelenen Bolu Belediyesi’ne ait Solmaz Ana Aşevi, kapılarını ilk olarak Bolu’ya getirilen depremzede vatandaşlar için açtı.

Düzenlenen programda konuşma yapan Başkan Özcan, Bolu’nun, sık sık deprem yaşayan bir il olması sebebiyle şehir halkının depreme daha hazırlıklı olduğunu belirterek, “Öncelikle hepinize geçmiş olsun. Şehrimize de hoş geldiniz. Biz, sizin bu yaşadığınız sıkıntılara uzak insanlar değiliz. Yar rabbel alemin deprem gerçeğini bize 20-30 yılda bir hatırlatıyor. Biz, Bolulular psikolojik olarak neler yaşadığınızı hissedebiliyoruz. Ama şunu bilin hayat normale dönecek. Rabbimin izin verdiği ömür tükenmedikten sonra hayat devam ediyor. 2 bin 111 depremzede vatandaşımız şehrimize gelmiş. Bir kısmı yurtlarda bir kısmı hayırsever vatandaşlarımızdan evlerini açanlar oldu oralarda konaklayacak. Biz de koordine etmeye çalışıyoruz. Otellerin bazılarıyla anlaşmalarımız var. Oralarda konaklamalarınızı sağlayacağız. Bolu’da kaldığınız sürece sizleri huzurla misafir etmeyi amaçlıyoruz. Her zaman bir ihtiyacınız olduğunda bizler buradayız” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.