Başkan Özcan 12 şehit için dua etti

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Emekli Din Görevlileri Derneği’nde 12 şehit asker için yapılan hatim duasına katıldı. Şehitler için duaların edildiği programda emekli din görevlileri Başkan Özcan’ı 7 günlük yas ilanı için tebrik edip, teşekkürlerini sundu.

Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde şehit olan 12 asker ve tüm şehitler için bugün Bolu Emekli Din Görevlileri Derneği’nde hatim duası yapıldı. Çok sayıda emekli din görevlisin katılımıyla dernek binasında gerçekleşen hatim duası programına Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz ve Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir de katıldı.

Özcan ve beraberindekiler, düzenlenen hatim programında tüm Türkiye’yi yasa boğan 12 vatan evladı ve diğer şehitler için el açıp dua etti. Yapılan dua sonrası Bolu Emekli Din Görevlileri Derneği Başkanı Ahmet Duman Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a katılımları ve destekleri için teşekkür etti.

“Mekânları cennet olsun”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise konuşmasında 12 vatan evladının şehit düşmesinden duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek, “Allah bin kere razı olsun onlardan, mekânları cennet olsun.” dedi. Özcan, bir dernek üyesinin Bolu’da ilan edilen 7 günlük yası hatırlatıp, teşekkür etmesi üzerine ise “Biz burada huzur içinde yaşayabiliyorsak asker ve polisimiz sayesindedir. O anlamda onların hakkını ödeyemeyiz. O askerlerimizin evlerine, ailelerine ateş düştü. O insanlar bizi savunmak için canlarını feda ederken bizim burada eğelenmemiz doğru olmazdı. Bu içime inmedi.” diye konuştu.

Bu sözler üzerine emekli din görevlisi yeniden söz alarak “Keşke tüm makam mevki sahipleri de aynı hareketi yapsa. Teşekkür ediyorum başkanım” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.