Zübeyde Hanım Camisi’nde ilk mevlid okundu

 

Bolu Belediyesi tarafından yaptırılan Zübeyde Hanım Camii okutulan mevlid programı ile kapılarını Bolululara açtı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, vefatının 100’üncü yıl dönümünde adını taşıyan camii de gerçekleşen Mevlid-i Şerif programı ile dualarla anıldı.

Türkiye’nin belediye bütçesiyle yaptırılan ilk camii olan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımın ismini taşıyan Zübeyde Hanım Camisi 20 Ocak günü Cuma namazı ile birlikte ibadete açılacak. Açılış öncesinde Zübeyde Hanımın vefatının 100’üncü yıldönümü dolayısıyla 15 Ocak Pazar günü Mevlid-i Şerif okutuldu. Akşam ile yatsı namazı arasında gerçekleşen Mevlid-i Şerif programına İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve de çok sayıda vatandaş katıldı.

Mevlid öncesinde konuşma yapan Başkan Özcan, “Camimizin adı Atatürk’ümüzün adını taşıyor. Bugün de Zübeyde Hanımın ölümünün 100. Yıldönümü. Rahmetli gelirini Darüşşafaka’ya bağışlıyor. Tek şartı da ölüm yıldönümünde Hatmi Şerif indirilmesi oluyor. Bazı eksiklikleri olmasına rağmen sizleri buraya davet ettik. Bir hafta içerisinde tamamen eksiklikleri bitecek inşallah. Camimizi ibadete açacağız ve Diyanet İşleri Başkanlığımıza da camimizi devredeceğiz. Hepinizden Allah Razı olsun. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Özcan’ın konuşmasının ardından camiide ilk olarak Zübeyde Hanım’ın ruhuna ithafen Mevlid-i Şerif okundu ve daha sonra ilk yatsı namazı eda edildi.

 

 

 

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.