Yöresel Ürünler Pazarı’nın açılışı yapıldı

Bolu Belediyesi o eseri de hizmete açtı

Bolu, Yöresel Ürünler Pazarı’na kavuştu. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, açılışı yapılan Yöresel Ürünler Pazarı ile ilgili; “1,5 yıl önce bitecekti ama bir müteahhit talihsizliğine uğradık ancak bitirebildik” dedi. Özcan ayrıca pazarın bölgedeki açık pazar ihtiyacını da karşılayacağını duyurdu.

Bolu Belediyesi, Kılıçarslan Mahallesi’nde Şehirler Arası Otobüs Terminali’nin kuzeyindeki 6 bin 970 m2’lik alana inşa ettiği Yöresel Ürünler Pazarı için bugün açılış töreni düzenledi.

“Bolu Pazar” adı verilen pazarın açılış törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, CHP İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz, Merkez İlçe Başkanı Çetin Uç, belediye başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda kişi katıldı.

Aynı zamanda bölgenin açık pazar ihtiyaçlarını da karşılayacak pazarın açılışında kalabalığa hitap eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, pazarla ilgili, “Bugün burada halkçı, yerel ve kooperatifçiliği destekleyen bir hizmetin açılışı için buradayız. Bu aynı zamanda Pazar, kooperatiflerimizin ayakta durmalarına katkı sunduğu gibi, Türk milletinin özünü oluşturan köylümüzün, çiftçilerimizin ürettiği ürünlerin birinci elden tüketicilere ulaşmasına da olanak sağlayacaktır. Bugün yüksek enflasyon nedeniyle her hafta ürün fiyatlarının arttığı bir ortamda bu pazar tüketicimizi de koruyacak güzel ve başarılı bir yatırımdır. Çalmadan çırpmadan, halkı için görev yapan Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Bolululara seslendi: “Bu kez çok daha büyük farkla başkan yapmaya var mısınız?”

Zeybek, 31 Mart’ta yapılacak seçimler üzerinden kalabalığa da seslenerek, “Biz Sayın Özcan ile parlamentoda birlikte görev yaptık. Sonra Bolu halkı istedi, geldi belediye başkanı seçildi. Sevgili Bolulular 31 Mart’ta yeni bir seçime gideceğiz. Sayın Özcan’ı bu kez çok daha büyük farkla belediye başkanı yapmaya var mısınız?” diye konuştu. Coşkulu kalabalık ise Zeybek’e “evet” yanıtı verdi.

Özcan: “17 ayrı kooperatifin ürünleri satılacak”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da Yöresel Ürünler Pazarı ile ilgili bilgiler verdi. Yüklenici müteahhitten kaynaklı 1,5 yıllık bir gecikme ile açılışı yapılan pazarla ilgili Özcan, “Bu Pazar yaklaşık 1700 metrekare kapalı alana sahip. Toplam alan 7 dönüm. Burada kapalı ve açık pazar olacak.  17 ayrı kooperatifin ürünleri satılacak. Bunlar birbirine rakip kooperatifler olmayacak ama ürünlerini fabrika satış fiyatından satacaklar. Karşıya da 4 otobüslük bir park oluşturacağız. Bolu’ya, Abant’ta, Yedigöller’e gelen tüm otobüsleri burada durduracağız ve alışveriş yapmalarını sağlayacağız.  On binlerce çeşit ürün olacak. Burası 1,5 yıl önce bitecekti ama bir müteahhit talihsizliğine uğradık ancak bitirebildik. Müteahhidimiz Kayhan beye de teşekkür ediyorum; burayı aldı, bitirdi ve bize teslim etti.” diye konuştu.

Karagöz: “Pazarın çok büyük önemli var”

CHP Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz ise projenin önemine değinerek, “Belediyemiz yerel ekonomiye destek olmayı, hem de vatandaşlarımızı sağlıklı beslenme alışkanlıklarına teşvik etmeyi sağladığı için bu pazarın çok büyük önemli vardır. Allah’ın izni ve Bolulu hemşerilerimizin desteğiyle Bolu’da üretmeye, kalkınmaya, istihdam yaratmaya devam edeceğiz. Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan’ı ve emeği geçenleri kutluyorum. Bolu’muza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.