“Yitirdiğimiz canların acısını yüreğimde hala yaşıyorum”

Başkan Özcan’dan 6 Şubat mesajı:

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Kahramanmaraş depremlerinin 1’inci yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Afet bölgesine ulaşan ilk belediye başkanlarından biriyim. Orada gördüğüm acı tabloyu ömrüm boyunca unutmayacağım. Yitirdiğimiz canların acısını yüreğimde hala yaşıyorum. Allah milletimize bir daha bu tür felaketler yaşatmasın.” dedi. Özcan ayrıca depremzedeler için yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.

6 Şubatta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan 2 büyük depremin üzerinden tam 1 yıl geçti.

Deprem bölgesine ulaşan ilk isimlerden olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, büyük depremleri 1’inci yıl dönümünde, hayatını kaybedenleri andı ve o dönem yapılan çalışmalardan bahsetti.

Açıklamasında ilk olarak depremlerde yitirilenleri anan Özcan, “Öncelikle hayatlarını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarını kaybedenlere ise baş sağlığı diliyorum.” dedi.

“3 kez deprem bölgesine gittim”

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depremlerinin Türk milletinin yaşadığı en büyük felaketlerden olduğunu vurgulayan Özcan, afet bölgesine ilk ulaşan kişilerden olduğunu söyleyerek, “Ben afet haberini alır almaz bölgeye ilk giden belediye başkanlarındanım. Tam 3 kez bölgeye gittim ve depremin yıktığı tüm illeri günlerce dolaşıp, insanlarımızın yanında olmaya çalıştım. İlk depremin merkez üssü olan Elbistan’a ulaştığımda hayatım boyunca unutamayacağım bir tablo ile karşılaştım. Allah milletimize bir daha bu tür felaket yaşatmasın.” diye konuştu.

“Tüm imkânlarımızı seferber ettik”

Özcan ayrıca Bolu Belediyesi’nin depremzedeler için yaptığı çalışmalardan da bahsetti. Deprem haberi gelir gelmez tüm imkânlarını seferber ettiklerini söyleyen Özcan, “Depremi, en iyi deprem yaşayan bilir. Bolulular olarak biz de 1999 yılında iki büyük deprem yaşadık. O nedenle hızla tüm imkânlarımızı seferber ettik. Gün ağarır ağarmaz arama kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere bölgeye çok sayıda iş makinesi ve personel sevk ettik. Yine belediye-halk el ele verdik ve içinde yaşam malzemeleri bulunan 134 TIR yardım malzemesini bölge halkına ulaştırdık. Bununla da yetinmeyip, Hatay’ın Samandağ ilçesine bir adet 2 bin kişilik yemek çadırı kurduk. Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine 1 adet belediye binası inşa edip, ilçenin hasar gören altyapı hatlarının yenilenmesine katkı verdik. Yine Gölbaşına gönderdiğimiz yüzlerce su tankı ve muhtelif malzeme ile afetzedelerimizi yalnız bırakmadık.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.