Yeni Hayvan Hastanesi için Sultanbey Köyü sakinleri bilgilendirildi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Sultanbey Köyü’ne giderek, yapılması planlanan yeni hayvan hastanesi için köy sakinlerini bilgilendirdi.

Bolu’ya kazandırılması planlanan yeni hayvan hastanesi ile ilgili Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Başkanlığı Sözcüsü Rasim Özdemir ile birlikte projenin gerçekleştirileceği Sultanbey Köyü’ne gitti. Burada önce Cuma namazını kılan Özcan, ardından köy sınırları içindeki tahsisi belediyeye ait hafriyat döküm sahasına yapılması planlanan proje hakkında köy sakinlerini bilgilendirdi.

Yoğun ilgi gördüğü ziyarette Sultanbey’i kendi köyü gibi gördüğünü söyleyen Özcan, “Ben Gövem Köyü’ndenim. Burayı da kendi köyüm gibi görüyorum. Bir konuda sizi bilgilendirmek için geldim. Muhtarımızı bilgilendirdim. Muhtarımız da komşularımıza da anlatırsanız yanlış anlaşılmalara neden olmaz dedi.” ifadelerini kullandı.

Ardından köye geliş amacıyla ilgili vatandaşları bilgilendiren Özcan, “Mevzu şu: Kireçlik diye tabir edilen, eskiden kireç ocağı olarak kullanılan ama son birkaç yıldır da belediyemizin hafriyat döküm sahası olarak kullanılan yerle ilgili. Şimdi burada hafriyat dökümüyle ilgili süreç önümüzdeki yıl bitecek. Burada şöyle bir sıkıntımız var. Vali beyle de istişare ettik. Aynı görüşteyiz. Şimdi, özellikle köpekler çok hızlı ürüyor. İnsanlar gibi değil.  Dolayısıyla bunun önünü almanın bir yolu var: kısırlaştırma yöntemi. Bizim mevcut bir hastanemiz var ama onun kapasitesi yetersiz. Yani günde en fazla 10 hayvanı kısırlaştırıyoruz. Biz bu sayıyı 50-60’a çıkartmamız gerekiyor. Mevcut yeri de büyütme şansımız yok. Sayın valimizle istişare ettik, dedik ki bu kireçliğin olduğu yerde hayvan hastanemizi kuralım. Ve burada kısırlaştırma işlemlerini yapalım. Daha net anlatmak gerekirse hayvanları kapalı kamyonlarla buraya getirip, kısırlaştırma işlemlerini yapıp ertesi gün tekrar barınağa getirilecek bir sistem olacak. Biz bütün köpekleri buraya getirecek barınak halinde kullanacağız gibi bir şey söz konusu değil. Dolayısıyla sizlere, köyümüze herhangi bir zararı olmayacağının sözünü, taahhüdünü biz veriyoruz. Bu konuda birinci ağızdan bilgilendirmek istedik.” dedi.

“Veterinerlerimiz köye özel olarak ücretsiz hizmet verecek”

Dev tesisin inşasıyla birlikte Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün de buraya taşınacağını ve köy halkına ücretsiz veterinerlik hizmeti vereceğini söyleyen Özcan, “Veteriner İşleri Müdürlüğü Binası da keza buraya gelecek. Veterinerlerimiz burada olacak. Tabi Sultanbey Köyü’ne ait bir arazi sonuçta, devletin hazinenin olsa da. Sonuç itibariyle veterinerlerimiz köye de özel olarak ücretsiz hizmet verecek.” diye konuştu.

Yangın bölgesini inceledi

Konuşmasının ardından köy sakinlerinin ihtiyaçlarını da dinleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, daha sonra ise kısa süre önce meydana gelen yangında kısmen zarar gören köy konağı ile tamamen yanan evde inceleme yaptı. Burada köy muhtarı ve vatandaşlardan bilgiler alan Özcan, maddi hasar oluşan köy konağının eksiklerinin en kısa sürede giderileceğini söyledi. Özcan, evi yanan aile bireyleriyle de görüşerek, geçmiş olsun dileklerini iletti hem de ihtiyaçlarını sordu.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.