Yangında iki çocuğunu kaybeden Bekil ailesinin yeni evleri Bolu Belediyesi’nden

Geçtiğimiz Temmuz ayında Mudurnu’nun Alpağut Köyü’nde çıkan yangın felaketinde iki çocuğunu kaybeden ve evi tamamen kullanılmaz hale gelen Cemal Bekil ve ailesine, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talimatıyla yapılan yeni evin inşaatı bitti.

Hem evde incelemelerde bulunmak hem de acılı aileyi ziyaret etmek amacıyla Alpağut Köyü’ne giden Başkan Özcan, ‘Giden canları tabi ki geri getiremeyiz ama o gün de Cemal Bey’e söylediğim gibi ev ile ilgili mağduriyeti bir an önce gidereceğiz demiştik, Allah bize nasip etti ve biz de üzerimize düşeni yapabildik” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Temmuz ayında Mudurnu’nun Alpağut Köyü’nde çıkan ve iki çocuğun hayatını kaybettiği yangında acılı aileye başsağlığı ziyaretinde bulunmuş ve ziyarette Cemal Bekil ve ailesine ev ile ilgili üzerlerine düşenin fazlasını yapacaklarını belirtmişti. Aradan 3 ay gibi kısa bir süre geçmesinin ardından Bekil ailesinin yeni evi tamamlandı.

“Allah bize nasip etti ve Cemal Bey ve ailesine yeni bir ev yapabildik”

Dün ise hem evde incelemelerde bulunmak hem de acılı aileyi ziyaret etmek amacıyla Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker ve Bolu Belediye Meclis Üyesi Ergün Temel ile birlikte Alpağut Köyü’ne giden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, burada yaptığı konuşmada; “14 Temmuz’da burada çok acı bir olay yaşanmıştı. İki kardeşimizi de kaybettik burada çıkan yangında. Sonrasında biz buraya geldik ve dedik ki gideni geri getiremeyiz ama ev ile ilgili mağduriyeti hep birlikte gidereceğiz ve ne gerekiyorsa üzerimize düşeni yapacağız demiştik. Allah nasip etti ve biz üzerimize düşeni yaptık. Bugün de bu ev tamamlanmak üzere, sadece laminantları kaldı ve zannediyorum 10 gün içerisinde Cemal Bey ailesi ile birlikte burada huzur içerisinde yaşayacaklar. Bu konuda destek veren tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Ayrıca Belediye Meclis üyemiz Ergün Temel Bey’e de ayrıca teşekkür ediyorum. Sağ olsun en başından itibaren çok ilgilendi” dedi.

Muhtar İmran Çetin; “Herkes geldi ama sadece fotoğraf çektirip gitti”

Ziyarette gerçekleşen sohbet arasında Alpağut Köyü Muhtarı İmran Çetin ise, “Yangından sonra buraya çok insan geldi. Hepsi başsağlığı diledi, fotoğraf çektirdi ve gitti. Hiç kimseden ne bir yardım ne de bir destek görmedik. Allah Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan’dan razı olsun. Tamamen kendisinin çabalarıyla kısa sürede bu ev bitirildi ve Cemal Bekil ve ailesine teslim edildi” diye konuştu.

Başkan Özcan; “Biz her zaman sözümüzün arkasında durduk”

Muhtar Çetin’in bu sözleri üzerine konuşan Başkan Özcan ise; “Tabi ki imkanlarımızı hep birlikte paylaşacağız. Geçtiğimiz günlerde Kuzfındık Köyümüzde de çok büyük bir yangın çıktı. Orada da merak etmeyin dedik elimizden gelenin fazlasını yapacağız dedik. Oradaki köylü halkı da ‘Burada söyleyip de yarın unutmayın’ dedi bana. Biz bugüne kadar öyle bir şeyi asla yapmadık ve hiçbir zaman da yapmayız. Biz her zaman sözümüzün arkasında durduk” dedi.

Cemal Bekil; “Allah başkanımızın yolunu ve bahtını açık etsin”

Yangın felaketinde iki çocuğunu kaybeden acılı baba Cemal Bekil ise; “Allah hepinizin emeklerinden razı olsun. Özellikle Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan, yangının çıktığı o günden bu güne kadar her zaman yanımızda oldu, bizlere yardımcı oldu kendisine çok teşekkür ediyoruz. Allah yolunu ve bahtını açık etsin” diye konuştu.

Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker; “Başkanımızdan Allah razı olsun”

Başkanın ardından bir konuşma da Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker yaparak; “Başkanımızdan Allah razı olsun. Bugün bu evin bitirilip acılı ailemize teslim edilmesinde en büyük pay başkanımızındır. Kendileri sağ olsunlar Mudurnu’ya da çok büyük katkılar veriyorlar. O sebeple ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

 

 

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.