Tellere takılan yavru ayıyı Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri kurtardı

Bolu’da ormanlık alanda tellere takılan yavru ayı, Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin titiz müdahalesiyle kurtarıldı. Tedavisi yapılan yavru ayı daha sonra Milli Parklar Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Merkeze bağlı Rüzgarlar Köyü yakınlarındaki ormanlık alanda köylüler, sabah saatlerinde yavru bir ayının tarlada çitlere takıldığını gördü. Köylülerin durumu yetkililere bildirmesi üzerine bölgeye Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Milli Parklar Müdürlü ve İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Doğa ve Hayvanları Koruma Timleri sevk edildi.

1 saatlik çalışmayla tellerden kurtarıldı

Ekipler yavru ayıyı kurtarmak için çalışma başlattı. Yaralı ve korku içinde olan ayının görevlilere saldırmaması için Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu iğne atılarak uyutuldu. Daha sonra ayı vücuduna saplanan tellerin makas yardımıyla kesilmesiyle kurtarıldı. Yaklaşık bir saat süren çalışma ile kurtarılan yavru ayı, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.