Tanju Özcan’dan eski futbolcu Tanju Çolak’a çok sert tepki

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Samsunspor taraftarının Boluspor maçına alınmaması üzerinden Boluspor camiasına ve Bolulu yöneticilere yönelik akıl almaz iftira ve hakaretlerde bulunan eski futbolcu Tanju Çolak’a tepki gösterdi. Özcan, “Böyle terbiyesizlik olmaz. Sen kimsin koskoca kulübe, uzun yıllar Türkiye liginde önemli başarılara imza atmış Boluspor’a, taraftarına nasıl dil uzatıyorsun! Senin ne haddine! Kaçakçı, terbiyesiz adam!” ifadelerini kullandı.

Spor Toto 1. Lig’in 29. haftasında Boluspor’un kendi evinde Samsunspor’a 5-1’lik skorla yenilmesinin arından eski milli futbolcu Tanju Çolak, katıldığı bir youtube programına Boluspor camiasını yönelik akıl almaz ifadeler kullandı. Çolak, Bolu Spor İl Güvenlik Kurulu’nun güvenlik nedeniyle Samsunspor taraftarının stada alınmaması kararını, “torpille” aldırdığı iftirası attı. Bununla da yetinmeyen Çolak, Boluspor ile seyirci yasağı kararında imzası olan Spor İl Güvenlik Kurulu yöneticilerine “ulan” diyerek, hakaretlerde bulundu.

“Kaçakçı, terbiyesiz adam!”

Çolak’ın skandal açıklamalarına ilk tepki Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan geldi. Özcan, Çolak’a tepki göstererek, “Hani eski bir milli futbolcu vardı ya Tanju Çolak, daha sonra organize kaçakçılıktan dolayı, araç kaçakçılığından dolayı 9 yıl hapis cezasına çarptırılmış eski bir hükümlü. Şimdi çıkmış televizyon programında Boluspor camiasına, Boluspor taraftarına, Boluspor kulübüne, Bolu’daki yöneticilerimize ağır hakaretler yağdırıyor, Boluspor’u aklınca aşağılıyor. Şimdi Samsunspor camiasına bir sözüm yok. Ama bu adamı böyle konuşturan kimse çıkıp Samsunspor camiası adına özür dilemeli Bolu halkından, Boluspor taraftarından. Böyle terbiyesizlik olmaz. Sen kimsin koskoca kulübe, uzun yıllar Türkiye liginde önemli başarılara imza atmış Boluspor’a, taraftarına nasıl dil uzatıyorsun! Senin ne haddine! Kaçakçı, terbiyesiz adam!” dedi.

“Ya buna haddini bildirin, ya ben buna haddini bildiririm”

Çolak’ın, 2019 yılındaki yerel seçimlerde AK Parti adayı Fatih Metin’e destek vermek üzere Bolu’ya geldiğine de değinen Özcan, “Bu adam seçim döneminde sırf isim benzerliğimiz var diye, Bolu sokaklarında dolaştıran AK Parti’ye oy isteten o zihniyete soruyorum: O getirdiğiniz, Bolu’da çalıştırdığınız bu kaçakçı Boluspor camiasına hakaret ediyor, terbiyesizlik ediyor. Ya buna haddini bildirin, ya ben buna haddini bildiririm. Bununla aynı adı taşımaktan utanç duyuyorum.” ifadelerini kullandı

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.