SOSYAL TESİSLERİN DÖRDÜNCÜSÜ HİZMETE AÇILDI

SOSYAL TESİSLERİN DÖRDÜNDÜSÜ HİZMETE AÇILDI

 Seçim öncesi vatandaşlara verdiği sosyal tesis sözünü yerine getiren Başkan Özcan, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine şehrin belirli noktalarında yeni tesisler açmaya devam ediyor. Sosyal tesislerin dördüncüsü olan Teras Kafe hesaplı menüsüyle vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Yapılan sosyal tesislerden belediyenin maddi olarak bir karı olmadığını vurgulayan Başkan Özcan, “Buradaki hizmetler de bedavadan biraz daha ucuz. Biz bu sosyal tesislerden zarar etmiyoruz ama kar da etmiyoruz. Burayla birlikte çalışan sayımız 50 kişi olmuş. 50 kişinin maaşı çıkıyor. Gün sonunda ne kar ne zarar. Belediyenin cebinden bir şey çıkmıyor. Belediyenin cebine de bir şey girmemiş oluyor. 50 kişi evine ekmek götürmüş oluyor. Bizim karımız budur” şeklinde konuştu.

Belediyeye ait katlı otoparkın üst tarafında bulunan ve yıllarca atıl halde bekletilen alan, Başkan Özcan’ın talimatıyla her kesimden vatandaşın uygun fiyatla yararlanabileceği sosyal tesise dönüştürüldü. Bolu Belediyesi’nin şirketlerinden bir tanesi olan Bol-Tur A.Ş bünyesinde kurulan Teras Kafe, şehrin dördüncü sosyal tesisi olarak Bolululara hizmet vermeye başladı.

BOLU, SOSYAL TESİSİ OLMAYAN TEK BELEDİYEYDİ

Belediyelerin hayata geçirdikleri sosyal tesislerden kar amacı gütmediklerini, sadece vatandaşlara daha ucuz yemek ve içecek verebilme amacında olduklarını vurgulayan Başkan Özcan, “Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Buranın eski halini hatırlar mısınız? Bilmiyorum. Seçimden sonra biz görevi devraldığımızda girişte kötü bir kafe vardı. Buralar da rezil haldeydi. Buraların peyzajını yaptık. Sağ olsun Asuman Hanımın burada özel bir katkısı da var. Bu yapıyı hazırladık. Bolu halkı faydalansın diye yaptık. En başından beri hedefimiz burayı sosyal tesis haline getirmekti. Biz göreve geldiğimizde yani 2019’da maalesef sosyal tesisi olmayan Türkiye’nin en nadir belediyelerinden biriydi. Hatta nüfusuna göre il belediyeleri arasında sosyal tesisi olmayan tek belediyeydi. Sosyal tesisler, belediyeler tarafından açılır. Kar amacı gütmez. Vatandaşlar için daha ucuz yemek, içecek verebilmek için kurulurlar. İlki Masal Park’tı. İkinci Sosyal Tesisimiz Değirmen Kafe oldu. Kaplıca yolu üzerinde. Üçüncü sosyal tesisimiz Karaçayır’daki tesisimiz oldu. Burası da dördüncü olacak” ifadelerini kullandı.

PLANLANAN ÜÇ SOSYAL TESİS DAHA VAR

Konuşmasında 2023 yılı içerisinde yeni sosyal tesis planlarının olduğunu aktaran Başkan Özcan, “Bu yıl içerisinde en az üç tane daha ikisinin yerini söyleyebilirim. Birisi Neyzen Tevfik K. Merkezi’nin altında, diğeri Ziraat Odası’ndan kiraladığımız üç katlı Etüt Merkezi’nin alt katında olmak üzere en az üç tane sosyal tesis olacak. Sosyal Tesisimizi 30’a çıkartalım, 40’a çıkartalım demiyorum ama piyasaya da müdahale edelim. Kafelerde çay 18 TL oldu. Bazılarında 21 TL. Hamburger yemek istiyorsun 90 TL. Geçen Kafe sahiplerinden bir tanesiyle konuştum. Bak dedim sen de çay 15 TL. Ben yakınında bir yere çayı 3 TL’ye verecek bir sosyal tesis yapacağım dedim. ‘Başkanım o beni rahatsız etmez. Benim müşterim 15 TL ye çay içmeye geliyor dedi” dedi.

“50 KİŞİ EVİNE EKMEK GÖTÜRMÜŞ OLUYOR”

 Belediye olarak sosyal tesislerden kar elde etmediklerini yenileyen Başkan Özcan, “Buradaki hizmetler de bedavadan biraz daha ucuz. Biz bu sosyal tesislerden zarar etmiyoruz ama kar da etmiyoruz. Burayla birlikte çalışan sayımız 50 kişi olmuş. 50 kişinin maaşı çıkıyor. Gün sonunda ne kar ne zarar. Belediyenin cebinden bir şey çıkmıyor. Belediyenin cebine de bir şey girmemiş oluyor. 50 kişi evine ekmek götürmüş oluyor. Bizim karımız budur” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.