Neuss heyeti Bolu’da

Neuss Belediye Başkanı Reiner Breuer ve beraberindeki delegasyon heyet, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Bolu’ya geldi. Neuss Heyeti, Bolu’da ilk olarak Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı ziyaret ederek iki dost şehir arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacıyla görüş alışverişinde bulundu.

Bolu Belediyesi ile Almanya’nın Neuss şehri arasındaki gönül köprüsü daha da güçleniyor… Bolu Belediyesi’nin dost şehri olan Neuss şehrinin Belediye Başkanı Reiner Breuer ve beraberindeki delegasyon heyet bir dizi ziyaret dahilinde pazartesi günü Bolu’ya geldi.
Bolu’da çeşitli temaslarda bulunacak olan Neuss Belediye Başkanı Reiner Breuer ve beraberindeki delegasyon heyeti, ilk olarak Bolu Belediyesi’ni ziyaret etti. Neuss heyeti, burada Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve başkan yardımcıları tarafından resmi törenle karşılandı. Zabıta mangasını selamlayan Neuss Belediye Başkanı Reiner Breuer, ardından Belediye Başkanı Tanju Özcan ile birlikte başkanlık makamına çıktı.
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Neuss Belediye Başkanı Reiner Breuer, ziyarete ilişkin basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.
Başkan Özcan: “İlişkilerimizi daha da güçlendireceğiz”
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Neuss heyetini Bolu’da ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Neuss Belediye Başkanı Reiner Breuer ve delegasyon üyeleri biz sizi bugün Bolu’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bildiğiniz gibi Neuss dost belediyemiz. Bir önceki belediye başkanlarımız, belediye meclislerimiz tarafından dost belediye olarak tanındı. İnşallah bundan sonraki süreçte ilişkilerimizi daha da geliştirip hem Neuss’un hem de Bolu’nun menfaatine ortak projelere imza atarız diye düşünüyorum. Bunların ayrıntılarını ilerleyen süreçte görüşeceğiz kendileriyle.” dedi.
“Şehircilik anlamında tecrübelerini aktarmalarını isteyeceğiz”
Neuss ile Bolu arasındaki benzerliklere dikkat çeken Başkan Özcan, “Neuss, nüfus ve doğa olarak Bolu’muza benzeyen ama tabi belediyecilik ve şehirleşme anlamında hayli önde olan bir şehir. Önümüzdeki süreçte Sayın Reiner Breuer ve ekibinden şehirleşme ve şehircilik anlamında tecrübelerini bizlere aktarmalarını isteyeceğiz. Umuyoruz bizlere bu konularda yardımcı olacaklardır.” diye konuştu.
Breuer: “Neuss halkının en içten sevgi ve selamlarını iletiyoruz”
Neuss Belediye Başkanı Reiner Breuer ise davet ve sıcak karşılama dolayısıyla Başkan Özcan’a teşekkür ederek, “Sayın Belediye Başkanım, değerli eşi ve belediye başkan yardımcılarım öncelikle bu nazik davetinizden dolayı sizlere teşekkür ederiz. Buradaki sıcak karşılamadan dolayı ayrıca da teşekkür ederiz. Bolu’ya ilk 2013 yılında gelmiştim ve insanlarını o zaman tanımıştım ve çok sevmiştim. O yıllarda ben milletvekili olarak görev yapmaktaydım ve aynı zamanda belediyemizin başkan yardımcılığı görevini yürütmekteydim. Şuan ilk kez belediye başkanı olarak buradayım. Bugün bu ziyaretimize küçük bir delegasyonumuz ile birlikte geldik. Ve hepimiz hep birlikte Neuss halkının en içten sevgi ve selamlarını Bolu halkına hem de sizlere iletiyoruz.” şeklinde konuştu.
“Birlikte neler yapabiliriz diye konuşmak için buradayız”
Bolu’da bulunmaktan dolayı büyük mutluk duyduğunu ifade eden konuk Başkan Breuer, “Bolu’yu yeniden görmekten çok mutluyuz. Ve yine seçiminiz de çok fazla olmadı. Hem yeni göreviniz için sizi tebrik etmek, hem de bu yeni görevinizde birlikte neler yapabiliriz diye konuşmak için buradayız. Belediye ve iller olarak birbirimize çok fazla benziyoruz. İkimizin de ili nüfus olarak birbirine çok benzemekte tarih olarak çok benzemekte. Bu fırsatta birbirimize nasıl daha fazla yaklaşabiliriz bunları irdelemek ve bunların üzerinde çalışmak en büyük arzumuz. Devletlerimizin ne yaptığına bakmaksızın biz yerel siyasetçiler olarak birbirimize nasıl yaklaşabilir, halklarımızı daha nasıl yaklaştırabiliriz diye çalışmamız çok önemli. O yüzden dostluğumuzun daha da pekişmesi ve birbirimize daha yakınlaşmamız adına ne yapabilirsek bunları konuşmak benim için çok değerli.” ifadesini kullandı.
Neuss Belediye Başkanı Reiner Breuer ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan günün anısına karşılıklı hediye takdiminde bulundu.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.