Mudurnu’nun yollarından sonra kaldırımları da Bolu Belediyesi’nden

Mudurnu’da Bolu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen asfalt çalışmalarının bitirilmesinin ardından, şehrin kaldırımlarının da Bolu Belediyesi tarafından ücretsiz yapılacağı sözünü veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu sözünde de durarak Mudurnu’ya uzun yıllar hizmet verecek olan kaldırımları, Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker ile birlikte inceledi.  

İnceleme gezisinde ayrıca Mudurnu halkını ve esnafları da ziyaret ederek sohbet eden Başkan Özcan, “Mudurnu’yu Bolu’nun bir mahallesi olarak görüyoruz ve imkanlarımız doğrultusunda yardımlarımız devam edecek” dedi.

Mudurnu şehir içerisinde gerçekleştirilen alt yapı çalışmaları sonucunda kullanılamaz hale gelen yol ve kaldırımlar Bolu Belediyesi tarafından yenilenerek modern bir görünüme kavuştu. Mudurnu Belediyesi tarafından ihale edilen asfalt serme işinin ihalesini, kar amacı gütmeden alan Bolu Belediyesi şirketi, geçtiğimiz aylarda çalışmalarını bitirmiş ve Mudurnu’ya uzun yıllar hizmet verecek kalitede yolu teslim etmişti.

Yol çalışmalarının bitmesinin ardından, Mudurnu halkına kaldırımların da Bolu Belediyesi’nin hediyesi olarak ücret alınmadan yapılacağının sözünü veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu sözünün de arkasında durarak kısa zamanda kaldırımların yapımını tamamlattı.

Tamamlanan kaldırım çalışmalarını yerinde görmek üzere Mudurnu’ya giden ve Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker ile birlikte şehirde incelemelerde bulunan Başkan Özcan, ayrıca Mudurnu halkını ve esnafları da ziyaret ederek sohbet etti.

“Mudurnu’yu biz Bolu’nun bir mahallesi olarak görüyoruz”

Başkan Özcan, ziyaretlerinde gerçekleştirdiği açıklamada;  “Mudurnu’nun alt yapı çalışmalarından dolayı hem yolları hem de kaldırımları çok kötü bir durumdaydı. Belediye şirketimiz Mudurnu’nun asfalt kaplama işinin ihalesini almıştı ve biz asfalt işini bitirdik. Ayrıca biz Mudurnu’da ilk defa pmt kullanarak bir asfalt çalışması gerçekleştirdik ve bu sayede çok dayanıklı ve uzun yıllar kullanılabilecek bir çalışma oldu. Tabi bu yolları gezerken Başkanımız kaldırımlar konusunda bizden destek istemişti ve bizde bunun sözünü o zaman vermiştik. Mudurnumuzun ana bölgelerindeki ihtiyacı karşılayacak kadar taşı ve işçiliğini de temin ettik. Ben yerinde gördüm kaldırımları ve çok beğendim. Çok güzel bir çalışma olmuş. Hatta dedim ki; Bolu’da bu kadar güzelini neden uygulamıyorsunuz dedim. Ben kendimi Mudurnulu olarak da görüyorum. Dolayısıyla Mudurnu ile Bolu’yu ayırmıyor hatta Mudurnu’yu Bolu’nun bir mahallesi olarak görüyoruz. Bundan sonraki süreçte de imkanlarımız doğrultusunda yardımlarımız devam edecek” diye konuştu.

“Mudurnu halkı adına Başkanımıza çok teşekkür ediyorum”

Başkan Tanju Özcan’ın Mudurnu’ya olan katkılarına Mudurnu halkı adına çok teşekkür ettiğini belirten Belediye Başkanı Necdet Türker ise; “Öncelikle Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’a ilçemize gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum. Asıl burada olma sebebimiz yaklaşık 3 ay önce başladığımız asfaltlama çalışmalarında Tanju Başkanımızın verdiği bir söz vardı. İlçemizde bulunan kaldırımları başkanımız kendilerinin yapacağını ve bundan herhangi bir ücret talep etmeyeceklerini belirtmişti. Bugün ise 1.400 metre Ankara bordürü ki bu malzeme şu anda piyasadaki en kaliteli malzeme ve 2.400 m2 altıgen kaldırım taşı kullanarak ilçemizin tamamına yakınının kaldırımları sıfırdan yapıldı. Başkanımıza bu sözünü yerine getirdiği için başta kendim ve Mudurnu halkı adına çok teşekkür ediyoruz. Allah başkanımızdan razı olsun” dedi.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.