“Koronavirüs fırsatçılığı”na geçit yok

Bolu Belediyesi ve Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle kolonya, gıda ve temizlik ürünlerinde fiyat artışı yapan marketlere yönelik denetim yaptı.

Tüm dünyada hızla yayılan koronavirüs’ün Türkiye’de bir kişide görülmesinin ardından Bolu Belediyesi ve İl Ticaret Müdürlüğü ekipleri gıda ve temizlik ürünleri satışında fırsatçılığın önüne geçmek için çalışma başlattı.

Bu kapsamda Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kurulan “Tüketici Hakları Birimi”ne bağlı ekipler ve Ticaret Müdürlüğü yetkilileri, şehir merkezindeki market ve bakkalları denetledi.

4 ekiple gerçekleştirilen denetimlerle başta kolonya olmak üzere temel gıda, temizlik malzemeleri ve dezenfekte ürünlerinin fiyatlarının değişim tarihleri ile alış faturaları kontrol edildi.

Ekipler, denetimlerde söz konusu ürünlerle ilgili yakın tarihte fahiş fiyat artışı yapan işletmeler hakkında tutanak tutarken, denetimlerin ise Ticaret Bakanlığı tarafından faaliyete geçirilen Haksız Fiyat Artışı (HFA) bildirim uygulaması ve Alo 175 Tüketici Danışman Hattına yapılan şikayetler doğrultusunda aralıksız devam edeceği bildirildi.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.