Korona virüse karşı önlemler alınmaya devam ediyor Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: “Her türlü tedbiri alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz”

Türkiye'de corona virüs vakasının artmasının ardından Bolu'da önlemler arttı. Bolu Belediyesi ekipleri virüsün yayılmasına karşı şehrin en ana caddesinde dezenfekte çalışması yaparken, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye olarak her türlü tedbiri aldıklarını ve almaya da devam edeceklerini belirterek, "Ancak bizim bu tedbirleri almamız yeterli değil, vatandaşımızın da tedbirlerini alması gerekiyor" dedi.

Bolu Belediyesi, Yeni Korona Virüs Hastalığı (Covid-19) ile mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Virüsün yayılmasına karşı özel ekip kuran Bolu Belediyesi, şehrin en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi’nde dezenfektasyon çalışması yaptı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama ve dezenfekte ekipleri tarafından yapılan çalışmada, cadde boyunca yollar, çöp tenekeleri ve banklar özel dezenfekte ilaçlarıyla dezenfekte edildi.

Dezenfekte çalışmasına katılan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, korona virüsle ilgili gerekli tedbirlerini aldıklarını söyledi.

Basın mensuplarına alınan önlemlerle ilgili bilgiler veren Başkan Özcan, “Amacımız bu virüsün Türkiye’de yayılma hızını azaltabilmek. Belediye olarak her türlü tedbiri alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz. Ancak bizim bu tedbirleri almamız yeterli değil, vatandaşımızın da tedbirlerini alması gerekiyor.” diye konuştu.

“Tüm önlemleri eksiksiz aldığımıza inanıyoruz”

Başkan Özcan, tüm ana hatlarda dezenfeksiyon işlemlerinin devam edeceğini de belirterek, “Ek araçlarımızla birlikte bir dezenfeksiyon timi de oluşturduk. Bu çalışmalara çok sayıda araç katılacak. Belediye olarak tüm önlemleri eksiksiz aldığımıza inanıyoruz. Paniğe gerek yok, tedbirimizi alalım. Tedbirleri alırsak bu virüsün üstesinden geliriz.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.