İtfaiyenin kurtardığı gözleri görmeyen köpek Ankara’ya sevk ediliyor

Bolu Belediyesi, gözleri görmediği için su kuyusuna düşen köpeğin tedavi altına alındığını ve pazartesi günü Ankara’ya sevk edileceğini duyurdu.

Bolu’da dün Çıkınlar Mahallesi Ali Fuat Sokak’ta gözleri görmediği için su kuyusuna düşen ve itfaiye ekiplerince çıkartılan köpeğin tedavisi Bolu Belediyesi Hayvan Hastanesi’nde devam ediyor.

İlk muayenesi yapıldı, pazartesi günü Ankara’ya sevk ediliyor

Düştüğü kuyudan çıkartıldıktan sonra itfaiye ekiplerince Yukarısoku Mahallesi’ndeki Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı hayvan hastanesine getirilen köpeğin, ilk muayenesinde gözlerinin görmediği ve cildinde problem olduğu tespit edildi.  Vakit kaybetmeden köpeğin genel sağlık durumu ve dermatit sorunu ile ilgili gerekli müdahaleyi yapan Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, görme problemine sebep olan katarakt için ise Ankara’da bir klinik ile iletişime geçti.  İlk tedaviyi yapan Veteriner İşleri Müdürlüğü personeli veteriner hekim Emre Başkan, köpeğin gözündeki problemin giderilmesi için pazartesi günü Ankara’ya sevk edileceğini belirterek, “Yavrumuz itfaiye ekiplerimizce kuyuya düşmüş olarak bulundu. Buraya geldiği ön muayenesi yapıldı. Gözlerinde katarakt ve cildinde yaş dermatit bulunmaktaydı. Cilt problemiyle ilgili tedaviye hemen başladık. Keratit tedavisi için pazartesi günü Ankara’ya sevk edeceğiz. Tedavisine orada devam edilecek. İnşallah tedavisinin ardından sağlığına kavuşacak.”  dedi.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.