İl Muhtarlar Günü Kutlama Komitesi’nden Bolu Belediyesi’ne ziyaret

Bolu Belediye Başkanlığı Sözcüsü Rasim Özdemir, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Bolu Valiliği Mahalli İdareler Müdürü Kemal Özçelik’in başkanlığını yaptığı İl Muhtarlar Günü Kutlama Komitesi’ni misafir etti.

19 Ekim Muhtarlar Günü kutlama etkinlikleri kapsamında Bolu Valiliği bünyesinde faaliyette bulunan “Muhtarlar Günü Kutlama Komitesi” Bolu Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın şehir dışı programı nedeniyle Bolu Valiliği Mahalli İdareler Müdürü Kemal Özçelik, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan, Bolu Muhtarlar Derneği Başkanı Fikret Özen, Bolu Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan, Bolu Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Otacıoğlu ve muhtarlardan oluşan komite, Belediye Başkanlığı Sözcüsü Rasim Özdemir tarafından ağırlandı.

Belediye Başkanlığı Sözcüsü Rasim Özdemir, ziyaretleri için muhtarlara teşekkür ederek, Muhtarlar Günü’nü kutladı.

Daha sonra belediye ile vatandaşlar arasında köprü vazifesi gören en önemli müessesenin muhtarlar oluğunu vurgulayan Özdemir, “Geçmişi 1829 yılına dayanan muhtarlık müessesesi, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturuyor. Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı ve kilit rol üstleniyor. Bolu Belediyesi olarak da muhtarlarımız vatandaşlarımız ile aramızda köprü vazifesi gören en önemli müessese. Başkanımız Tanju Özcan’ın da belirttiği gibi, Bolu’muzda, 43 mahallemizin muhtarıyla el ele vererek, omuz omuza, kronikleşen sorunları çözmek ve şehrimizi geleceğe taşımak için mesai harcıyoruz. Yapacağımız bu iş birliği ve dayanışma ile inanıyorum ki, Bolu’yu hak ettiği noktaya gelecek ve Türkiye’nin en güzel, en modern şehri olacak. Bu duygu ve düşüncelerle, sizlerin ve tün muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Bolu Valiliği Mahalli İdareler Müdürü Kemal Özçelik de Başkanlık Sözcüsü Rasim Özdemir’e komite adına çiçek takdim ederek, ardından komitenin kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.