Geçmişte ihmal edilen sokakların yolları yenileniyor

Bolu Belediyesi’nce geçmişte ihmal edilen bölgelere yönelik başlatılan çalışmalar kapsamında Bahar ve Cengaver Sokak sıcak asfalta kavuşacak.

Koronavirüs salgınına rağmen planlı çalışmalarında hız kesmeyen Bolu Belediyesi, şehrin ulaşım ağını iyileştirmek için başlattığı çalışmalarını sürdürüyor.

Bahar Sokak ve Cengaver Sokak yenilenecek

Geçmişte ihmal edilen Gölyüzü ve Sağlık Mahallesi’ndeki iki önemli sokağın bozuk yollarını yenilemek için düğmeye basıldı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Gölyüzü Mahallesi Bahar Sokak ve Sağlık Mahallesi Cengaver Sokak’ın bozulan yollarını sıcak asfaltla yenileyecek.

Parke taşları söküldü

Kısa süre önce başlatılan çalışmalarda her iki sokağın artık ekonomik ömrünü tamamlamış kilitli parke taşları belediye ekiplerce söküldü.  Ekipler iş makineleri ve silindirlerle asfalt atılacak sokağın yolunu düzlerken, diğer yandan da kaldırım ve refüj çalışması yapıyor.

Havalar açılır açılmaz asfalt serimine geçilecek

Her iki sokakta yapılan yol düzleme ve kaldırım çalışmalarının birkaç gün içinde bitirilerek, yağışlı havanın yerini güneşli havaya bırakmasıyla birlikte sıcak asfalt serimine geçilmesi planlanıyor.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.