Hüseyin Zengin’e veda…

Dün geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden 29 yıllık belediye personeli Hüseyin Zengin için Bolu Belediyesi’nde bir tören düzenlendi. Gözyaşlarının sel olduğu törende son kez Bolu Belediyesi’ne getirilen Hüseyin Zengin’in naaşı, mesai arkadaşlarından alınan helallik sonrasında Şehitler Mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan törende Zengin’in belediyenin en çalışkan personellerinden biri olduğunu belirterek, acılı aileye sahip çıkacaklarını söyledi.

Bolu Belediyesi’nde, Fen İşleri Müdürlüğü Su Abone Servisi’nde görevli 29 yıllık personel Hüseyin Zengin (51) dün sabah mesainin ilk dakikalarında, geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetmişti. Ani ölümüyle herkesi derin bir üzüntüye boğan Zengin için bugün Bolu Belediyesi’nde bir tören düzenlendi. Gözyaşlarının sel olduğu belediye önündeki törene Zengin’in ailesi ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve belediye çalışanları katıldı.

Başkan Özcan: “Belediyemizin en çalışkan personellerinden biriydi”

Törende bir konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Bugün acı bir olay için toplandık. Hüseyin arkadaşımız belediyemizin en çalışkan personellerinden bir tanesiydi. Zaten dünkü kayıtlara bakıldığında da bu net bir şekilde ortaya çıkıyor. Mesai 8.30’da başlıyor. Hüseyin arkadaşımız 8.02’de buraya gelmiş, sonra 8.15’de başka bir arkadaş gelince, rahmetliyi görüp, kalp krizi geçirdiğini anlamış. Hemen ambulansa haber verilmiş, burada gerekli tıbbi müdahaleler yapıldı ama Allahuteala hepimize bir ömür takdir ediyor, o vade dolduğunda elden yapacak bir şey gelmiyor. Allah gani gani rahmet eylesin.” dedi.

“Artık Hüseyin’in yerine beni koyun”

Hüseyin Zengin’in ailesine sahip çıkacağını belirten Özcan, vefat haberinden sonra aile bireyleri ile arasında geçen konuşmayı açıklayarak, “Dün ailemizle konuştuk, baş sağlığı dileklerimizi ilettik. Dün söylediğimin arkasındayım: Artık Hüseyin’in yerine beni koyun. Ailenizden sizlerin belirleyeceği bir kişi Bolu Belediyesi’nde çalışmaya başlayacak. Çocuklar için de elimizden geleni eksiksiz olarak yapacağız. Tüm çalışma arkadaşlarıma baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.” diye konuştu.

Mesai arkadaşlarından helallik alındı

Özcan’ın konuşmasının ardından Hüseyin Zengin için törene katılanlardan helallik istendi. Yapılan dua ve belediye çalışanlarından helallik alınması sonrası 29 yıllık belediye personeli Hüseyin Zengin’in naaşı, yine mesai arkadaşları tarafından cenaze nakil aracına taşındı.

Ardından İzzet Baysal Mahallesi Özayan Camii’ne götürülen Hüseyin Zengin’in naaşı, burada kılınan cenaze namazı sonrasında Şehitler Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.