Herkesin hayaliydi, Tanju Özcan yaptı!

DEMOKRASİ VE İMARET MEYDANLARI BİRLEŞTİ

Bolu Belediyesi tarafından İmaret Meydanı Projesi hayata geçirildi. Kamulaştırılan iki binanın yıkılmasıyla tarihi İmaret Meydanı, Demokrasi Meydanı ile birleşti. Belediye Başkanı Tanju Özcan projeye ilişkin, “Tüm belediye başkanlarının hayaliydi, biz yaptık. Bolu çalışmalarımızla çok güzel bir meydana kavuştu.” dedi.

Bolu Belediyesi tarihi İmaret Meydanı Projesi’ni hayata geçirmek için belediye binası karşısındaki 2 binayı kamulaştırdı. Kamulaştırılan binaların yıkım işlemlerinin tamamlanmasıyla tarihi İmaret Meydanı ve Demokrasi Meydanı (belediye önü) birleşti.

Işıl ışıl hali görenleri büyülüyor

Tarihi İmaret Meydanı, yapılan çevre düzenlemeleri ve ışıklandırma çalışmalarıyla modern ve estetik bir görünüme kavuştu. Meydana ayrıca tarihi yapıyı ve bütünlüğü bozmayan tek katlı bir da yapı inşa edildi. Özellikle geceleri ışıl ışıl haliyle görenleri büyüleyen tarihi meydan, Bolu’nun güzelliğine güzellik kattı.

“Bolumuza hayırlı uğurlu olsun”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan İmaret Meydanı projesi için tüm belediye başkanlarının hayali olduğunu söyledi.

Bu hayali 5 yılda gerçeğe dönüştürdüklerini anlatan Özcan, “Bu proje geçmişteki tüm belediye başkanlarının hayaliydi, biz yaptık. Bolu çalışmalarımızla çok güzel bir meydana kavuştu. Tarihi İmaret Meydanı yaptığımız çalışmalar sonucu ışıl ışıl, modern bir kimliğe kavuştu. Ben bu projede emeği geçen tüm ekibime teşekkür ediyorum. Bolumuza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.