“Görüntüleri izleyen tüm vatandaşlarımızdan Bolu Belediye Başkanı olarak özür diliyorum”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,  yerel haber sitelerine yansıyan üzücü görüntülerle ilgili “Sorumlulara bunun hesabını sormak belediye başkanı olarak benim borcum. Ben bu görüntüleri Türkiye’de izleyen tüm vatandaşlarımızdan Bolu Belediye Başkanı olarak özür diliyorum. Bir daha Bolu’da böyle görüntüler olmayacak” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bazı yerel haber sitelerine yansıyan görüntüyle ilgili açıklama yaptı.

“Böyle hatalar affedilemez”

Görüntülerden dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirten Özcan, “Bugün ki görüntüleri bende çok ama çok üzülerek izledim. Öncelikle bu olay Bolu Belediyesi’ne hiç yakışmadı. Her şeyden önce Hayvan Hakları Komisyonu kurmuş olan, hayvanlara eziyet etmek başta olmak üzere birçok konuda idari para cezası kararları almış olan bir belediyeyeyiz.   Evet, burada Veteriner İşleri Müdürümüzün çok ağır bir ihmali ve kusuru var. Böyle hatalar affedilemez. Ben görüntüleri gördüğüm an Veteriner İşleri Müdürü’nün görevden alınması ve soruşturma açılması talimatını verdim. Bu konunun peşini bırakmayacağım.” dedi.

“Ölen hayvanları usulüne uygun şekilde gömüyoruz”

Hayvan ölümlerinde usulüne uygun prosedür uygulandığını belirten Özcan, “Yani orada kendi barınağımızda bir hayvan ölüyor, en azından o hayvanı doğru dürüst defnedersiniz. Bir çöp gibi gömülmeye gönderilmesi hiç hoş değil. Kaldı ki biz bu tür sokakta, barınakta veya mezbahane de ölen hayvanları temizlik işleri müdürlüğümüzün yanındaki arazide usulüne uygun şekilde gömüyoruz ve kireçliyoruz. Dolayısıyla bu uygulama geçmişten beri bu şekildeyken, bugün bu yapılanı görmek beni çok üzdü.” diye konuştu.

“Bunun hesabını sormak benim borcum”

Özcan, olayla ilgili Veteriner İşleri Müdürü’nün görevden alındığını ve soruşturma açıldığını da belirterek, “Sorumlulara bunun hesabını sormak belediye başkanı olarak benim borcum. Ben bu görüntüleri Türkiye’de izleyen tüm vatandaşlarımızdan Bolu Belediye Başkanı olarak özür diliyorum. Bir daha Bolu’da böyle görüntüler olmayacak. Bunun üzüntüsünü tüm hayvan severler ile birlikte paylaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.