Engellilerin yüzü Bolu Belediyesi ile gülüyor

Bolu Belediyesi bugün gerçekleşen törenle 22 engelli bireyin daha yüzünü güldürdü. Üç akülü araba, 18 tekerlekli sandalye ve 1 adette tekerlekli rollatorun ihtiyaç sahiplerine teslim edildiği törende konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Engelli bireylerimizin hayatlarınızı bir miktar kolaylaştırabiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın göreve gelmesiyle 2019 yılında hayata geçirilen ‘Engelleri Aşıyoruz’ kampanyası kapsamında, 2022 yılında toplamda 76 adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahipleriyle buluşturuldu. Bugün de gerçekleşen programda 22 ihtiyaç sahibi engelli bireye daha 3 adet akülü araba, 18 adet tekerlekli sandalye ve 1 adet tekerlekli rollator teslim edildi. Bolu Belediyesi Fuaye Alanı’nda gerçekleşen törene Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Güler Mert ve engelli bireyler ile yakınları katıldı.

“Hayatınızı bir miktar kolaylaştırabiliyorsak ne mutlu bizlere”

Törende konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Engelleri aşıyoruz kampanyamızın gereği olarak bugün de hak sahibi vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırabilme adına tekerlekli sandalyeleri kendileriyle paylaşıyoruz. Şu ana kadar bize müracaat eden hiçbir engelli vatandaşımızı geri çevirmedik. Şu anda herhalde yüzlerce sandalye dağıtımı yapıldı diyebilirim. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü de kendim sandalyeye binerek Bolu’da 1,5 saat kadar engelli vatandaşlarımızla dolaştım. Şu anda bir engelimiz yok ama ilerde olmayacak diye de bir şey yok. Ben Belediye Başkanı olarak binip, ufak tefek aksaklıkları göreyim istedim. Benim açımdan çok öğretici oldu. Parkları, kaldırımları engelli vatandaşlarımız rahatlıkla kullanabilsin diye düşünerek çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hayatınızı bir miktar kolaylaştırabiliyorsa bu sandalyeler bizden mutlusu olmaz” dedi.

Başkan Özcan daha sonra engelli bireylere araçlarını teslim etti. Hayatlarını kolaylaştıracak sandalyelerini teslim alan engelliler de büyük mutluluk yaşayarak, Başkan Özcan ve emeği geçenlere teşekkürlerini sundular.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.