Dev projede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor

Bolu Belediyesi tarafından Sandallar Mahallesi’nden Yukarısoku Mahallesi’ne uzanan hatta yaklaşık 10 mahallenin içerisinden geçen Devlet Su İşleri’ne ait sulama kanalının üzerinin kapatılması için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın seçim vaatleri içinde yer alan dev projenin 5 kilometrelik ilk etabı, Sağlık Mahallesi’nden başlarken, çalışmalar kapsamında, sulama kanalına betonarme kutu menfezler yerleştiriliyor. Belediye ekipleri ve yüklenici firma çalışanları, iş makineleri ile belediyenin 1 milyon TL yatırım yaparak ürettiği dev beton menfezleri bir bir yerleştirirken, ardından üzerini toprakla kapatacak.

İlk etap 15 Mayıs’a kadar tamamlanacak

Fen İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen ilk etap çalışmalarının, 15 Mayıs’ta başlayacak sulama dönemine kadar tamamlanası planlanıyor. Söz konusu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte üzeri kapatılan kanalda çevre düzenlemesi çalışmalarına geçilecek ve yapılacak modern uygulamalar ile halkın aileleriyle birlikte vakit geçirebilecekleri yeşil alanlar, bisiklet ve yaya yolları ile trafiğe ait güvenli bölgeler oluşturulacak.

 

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.