Depoda çürümeye terk edilen 472 bin TL’lik heykel dönel kavşakta değerlendirildi

Başkan Özcan bir israfa daha 'dur!' dedi

Bolu Belediyesi’nde geçmiş yönetimin 472 bin TL’ye satın aldığı ve 3 yıldır depoda çürümeye terk edilen Anka Kuşu heykeli Başkan Tanju Özcan’ın talimatıyla dönel kavşak içinde değerlendirildi, milletin parası heba olmadı.

2017 yılında Bolu Belediyesi eski yönetimi ihale usulüyle 400 bin TL + KVD bedelle “Anka Kuşu” heykeli satın alındı.  Ancak heykel olası tepkiler nedeniyle kullanılmayarak bir depoya konuldu.

Başkan Özcan çürümesine müsaade etmedi

Aradan geçen üç yılın ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Boluluların vergileriyle satın alındıktan sonra adeta çürümeye terk edilen 472 Bin TL’lik heykelin durumunu öğrenerek uygun bir yerde değerlendirilmesi talimatı verdi. Bunun üzerine yüz binlerce lira verilerek satın alınan heykel, kısa süre önce Karacasu yolu üzerinde yeni inşa edilen dönel kavşağın içine yerleştirildi. Heykelin değerlendirilmesiyle birlikte bu sayede hem Boluluların cebinden çıkan yüz binlerce lira bir depoda çürüyüp gitmemiş olurken, hem de her gün yüzlerce aracın geçtiği dönel kavşak sanatsal hoş bir görünüme kavuştu.

 

 

 

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.