Çiftçilerin yaralarını Bolu Belediyesi sardı

Bolu Belediyesi, Mayıs ayı içerisinde gerçekleşen zirai don olayından büyük zarar gören çiftçilerimize yönelik başlattığı ücretsiz fide kampanyası kapsamında 400 binin üzerinde fide dağıtımı gerçekleştirdi. Bolu Merkez ve ilçelerimizdeki yüzlerce çiftçinin faydalandığı kampanya fidelerin bitmesi ile sona erdi.

Geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde gerçekleşen zirai don olayından ilimizde bulunan yüzlerce çiftçinin büyük zarar görmesi üzerine harekete geçen Bolu Belediyesi, don olayından hemen sonraki gün ücretsiz fide kampanyası başlatmıştı. Yerel seçimlerden önce çiftçilerimizin her zaman destekçisi olacağını belirten Tanju Özcan, sözlerinin arkasında olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Kampanyanın tanıtımında, “Belediyecilik demek sadece yol yapmak, asfalt yapmak, kaldırım yapmak veya altyapıyı değiştirmek değil. Belediyeciliğin sosyal tarafı da var ki bunu en çok bu süreçte anladık” diyen Başkan Özcan, Zirai don olayından zarar gören tüm çiftçilerimize ücretsiz olarak Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzden fide dağıtımı gerçekleştireceklerini belirtmişti.

Kampanyadan yüzlerce çiftçimiz faydalandı

Bolu Belediyesi tarafından kampanyanın başladığı günden bu güne kadar toplam 400 binin üzerinde fide dağıtımı gerçekleştirildi. Bolu Merkez ve ilçelerimizdeki yüzlerce çiftçinin faydalandığı kampanya fidelerin bitmesi ile sona erdi. Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; gül, mevsimlik çiçek, mazı, mavi ladin ve çeşitli süs bitkilerinin yer aldığı seramızın yaz boyunca vatandaşlarımıza açık olacağı belirtildi.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.