Başkan Özcan dev proje için ilk adımı attı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Boluspor camianın yıllardır yapılmasını istediği yeni stadyum konusu hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Özcan, Boluspor TV’ye yaptığı açıklamada, “Bugün itibariyle Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne müracaatımızı yaptık. Bazıları bu stadyum konusunu seçimden beri speküle ediyordu. Biz somut adımı attık. Artık bundan sonra Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden tahsisi bekliyoruz.” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan seçim vaatlerini bir bir gerçekleştiriyor. 2019 yerel seçimlerinin en çok konuşulan konularından olan  “yeni stadyum” için Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan çok ama çok önemli bir adım attı. Başkan Özcan, mevcut stadyum arazisine yapılması planlanan yeni stadyumu Bolu’ya kazandırmak için Gençlik Spor Müdürlüğü’ne resmi başvuruda bulunarak, yer tahsisi yapılmasını istedi.

Konuya ilişkin Boluspor-Altınordu karşılaşması öncesi Boluspor TV canlı yayında son gelişmeleri paylaşan Özcan, stadyum konusunda artık topun bakanlıkta olduğunu bildirerek, “Biz seçim öncesinde şehir stadyumunu mevcut yerine yapacağız demiştik. Taraftarımızla istişare ettik, konuştuk, bunda mutabık kaldık. Hatta Ak Parti’nin adayı Sayın Fatih Metin Bey de aynı şeyi söylemişti. Mevcut yerine stat yapılmalıdır diye. Bugün itibariyle Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne müracaatımızı yaptık. Dedik ki; 31 Mart Yerel seçimleri öncesinde Bolu halkı ve Boluspor taraftarı ile yapılan istişareler sonucunda,  Bolu Atatürk Stadyumu’nun mevcut yeri, yani İhsaniye Mahallesi 788/117 nolu parsel üzerine yapılması kararlaştırılmış. Ve tarafımdan Boluspor taraftarlarına mevcut alan üzerine modern bir stat yapılması sözü verilmiştir.  Hali hazırda stadyumun üzerine kurulu olduğu, mülkiyeti genel müdürlüğünüze ait olduğu yeri, yeni stadyumun belediyemiz tarafından yapılıp işletilmesi için kati ve süresiz olarak belediye başkanlığımıza tahsisi hususunda gereğini arz ederiz. Yani biz stadyumu yapmak istiyoruz. Kendi bütçemizle bunu yapacağız. Yolunu yordamını biz bulacağız. Siz sadece bize yer tahsisi yapın. Sadece stadyum yapılmak üzere burası Bolu Belediye Başkanlığı’na devredilmiştir deyin. Resmi olarak da bu yazımızı yazdık. Ve elektronik ortamda bu dilekçemizi imzaladık, gönderdik. Ulaştı karşı tarafa. Ayrıca ıslak imzalı da gönderildi.” dedi.

“Tahis onaylandığında hemen çalışmalara başlayacağız”

Tahsis yapılması durumunda hemen çalışmalara başlayacaklarını belirten Özcan, “Stad için hemen çalışmaya başlayacağız yer tahsisi yapılırsa. Tabi yerin sahibi Gençlik Spor Genel Müdürlüğü olduğu için biz projemizi sunacağız kendilerine. Onay aldığımızda da hemen çalışmalara başlayacağız. Bunun birkaç tane yöntemi olabilir. Bir stadyumu olduğu gibi yıkıp sıfırdan yapabiliriz. İki Fenerbahçe’nin uyguladığı sistem gibi tribün tribün yapabiliriz. O daha mantıklı gibi görünüyor. Çünkü Beşiktaş Vodafone stadyumu kaynak sıkıntısı olmamasına rağmen üç yıl gibi bir süre sürdü. Biz bu noktada tribün tribün yapmanın daha avantajlı olacağını düşünüyoruz.  Bazıları bu stadyum konusunu seçimden beri speküle ediyordu. İşte biz somut adımı attık. Artık bundan sonra Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden tahsisi bekliyoruz.” diye konuştu.

“Milletvekillerine çağrıda bulunuyorum”

Ak Parti Milletvekillerine de çağrıda bulunan Özcan, “Bu konuda sayın milletvekillerine çağrıda bulunuyorum: gelin siz de katkı sağlayın. Biz Bolu Belediyesi olarak bunu yapabilecek güçte olduğumuzu düşünüyoruz. Bir kısmını sponsorlu olarak yaparız. Bir kısmını kendi bütçemizden yaparız. Biz hazırız, sadece tahsis konusunda bize, Boluspor’a yardımcı olmanızı bekliyoruz”  ifadelerini kullandı.

“Kapasite 14 bin kişilik olacak”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yapılacak stadın kapasitesine de değinerek, “Modern bir stad yapmak istiyoruz. Seçim dönemindeki avan bir projeydi. 14 bin kişilik bir stat yapmak istiyoruz. Nüfusumuza da baktığımızda 14 bin kişilik stat fazlasıyla yeterli. Dolayısıyla, çevresinde iş yerleri olan, otoparkı olan, yaşayan bir stat olacak. insanların sinemaya gidebileceği, market alışverişini yapabileceği bir stat hayal ediyoruz. Artık ok yaydan çıktı. Biz sözümüzün gereği olarak, sözümün arkasındayım. Artık izni bekliyoruz. Bundan sonra bakanlığın hiçbir bahanesinin olmaması lazım. Türkiye’de de bir ilk oluyor.  Verin yeri bize biz kendimiz yapalım. Tahsisi verirlerse sezon sununda en azından ya maraton ya da protokol tribününü yapmaya başlarız.” açıklamasında bulundu.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.