Bolu’nun yöresel ürünleri İstanbul’da tanıtıldı

Başkan İmamoğlu, Köroğlu Kooperatifi standını ziyaret etti

Köroğlu Kooperatifi, İstanbul’da düzenlenen Gastronomi Turizm Fuarı & Konferansı ‘Gastro Show’da açtığı stantla Bolu’ya özgü yöresel ürünleri tanıttı. Açılan standı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da ilgiyle gezdi. İmamoğlu, Bolu’nun yöresel ürünlerine tam not verdi.

Yüzde 100 Bolu Belediyesi iştiraki olan, Bolu Bel. A.Ş.’nin hâkim ortağı olduğu “S.S. Köroğlu Yöresel Ürünler Üretim ve Pazarlama Kooperatifi”, Bolu’ya has yöresel ürünlerinin tanıtılması amacıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Gastronomi Turizm Fuarı & Konferansı ‘Gastro Show’ da stant açtı.

Fuarın ilk gününde Bolu standı büyük ilgi gördü. Standı aralarında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer’in de yer aldığı çok sayıda kişi ziyaret ederek, tanıtımı yapılan Bolu’ya has yöresel ürünler hakkında bilgiler aldı.

İBB Başkanı İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve Neptün Soyer, Iza buğdayından kızılcık tarhanasına kadar birçok coğrafi işaret tescilli birçok yöresel ürün hakkında Köroğlu Kooperatifi Başkanı Cevat Çatladı ve Kooperatif Müdürü Bahadır Acar’dan bilgiler aldılar ve ikram edilen ıza makarnasının tadına baktılar.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.