Bolulu gençler Uğur Mumcu Kültür Merkezi’ni çok sevdi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın TÜGVA’dan geri alarak Bolulu gençlerin hizmetine sunduğu Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde artık her gün onlarca öğrenci sınavlara hazırlanıyor.

31 Mart yerel seçimleri sonrası Uğur Mumcu Parkı’ndaki tek katlı yapı, Başkan Tanju Özcan’ın talimatıyla Türkiye Gençlik Vakfı’ndan (TÜGVA) geri alınarak, “Uğur Mumcu Kültür Merkezi” adıyla Bolu’daki tüm gençlerin hizmetine sunulmuştu.

Gençlerin vazgeçilmezi haline geldi

Artık bir vakfın üyelerine değil, tüm gençliğe hizmet eden Uğur Mumcu Kültür Merkezi, kısa sürede Bolulu gençlerin vazgeçilmezi haline geldi. Sınavlara hazırlanan öğrenciler günün erken saatlerinde Uğur Mumcu Kültür Merkezi’ne gelerek, tek ve gruplar halinde ders çalışmaya başladı. Özellikle KPSS, TUS gibi sınavlara hazırlanan öğrenciler, sakin ve huzurlu bir ortamda gün boyu ders çalışıyor.

“Bu imkanı bizlere sağladığı için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz”

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan Yasemin Kocatürk, bir yıldır Uğur Mumcu Kültür Merkezi’ne geldiğini söyleyerek,  “YKS sınavına hazırlanıyorum. Evim yakın olduğu için burayı keşfettim. Bir süredir buraya geliyorum. Gayet verimli bir ortam hazırlanmış, bizi düşünmüşler. Çok verimli çalışabiliyorum” dedi. Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nin konforlu ve sessiz bir ortam olduğuna değinen Nisa Nur Yerlikaya da “Ben DGS’ye hazırlanıyorum. Son bir yıldır buraya geliyorum. Çalışma ortamı çok konforlu ve sessiz. Pandemi dolayısıyla İl Halk Kütüphanesi kapalıydı ama bura hep açıktı. Burada rahatlıkla çalışabiliyoruz. Bu imkanı bizlere sağladığı için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca çalışan arkadaşlarımız da çok ilgililer. Hepsine çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.