Bolu’da asansörler 4 yıl süreyle TSE’ye emanet

Bolu Belediyesi ile Türk Standardları Enstitüsü arasında 4 yıllık periyodik asansör kontrol ve bakım protokolü imzaladı. Bolu’da ki asansörlerin denetimini güvenilir ve altyapısı güçlü olan devlet kuruluşu TSE’ye vermek istediklerini belirten Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Ben, anlaşmamızın hem Bolu’muza, Bolu Belediye’mize ve Türk Standardları Enstitüsü’ne hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Bolu’da, belediye mücavir alan sınırları içindeki asansörlerin periyodik muayenesi artık Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılacak.

Bolu Belediyesi yaptığı değerlendirmelerin ardından Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 4 yıllık periyodik asansör bakım ve muayene protokolü imzaladı.

Başkan Özcan: “Sağlam ve altyapısının güçlü olduğunu bildiğimiz TSE’ye vermek istedik”

TSE’ye yetki veren protokolün imza töreninde konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Tanju Özcan, Türkiye genelindeki asansör yönetmeliği gereği tüm asansörlerin kontrollerinin yapılması gerektiğini söyledi.  Yasa gereği kontrolü yapacak firma seçiminin belediyeye bırakıldığını kaydeden Özcan, “Biz de bu kapsamda gerekli değerlendirmeleri yaptık ve bu işi devlet kuruluşu olan, ayrıca sağlam ve altyapısının güçlü olduğunu bildiğimiz Türk Standardları Enstitüsü’ne vermek istedik. Önümüzdeki süreçte Bolu’daki asansörlerin bakım ve kontrolleri TSE tarafından yapılacaktır. Ben, anlaşmamızın hem Bolu’muza, Bolu Belediye’mize ve Türk Standardları Enstitüsü’ne hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

TSE İl Temsilcisi Yılmaz: “Asansör kalitemiz daha yukarılara çıkacak”

Devlet kuruluşu olan TSE’nin A tipi muayene kuruluşu olduğunu belirten TSE Bolu İl Temsilcisi Ahmet Mithat Yılmaz ise “Başkanımızın da dediği gibi asansör periyodik kontrol yönetmeliği gereği burada yetkilendirme belediyelerimize ait. Belediyelerimiz de A tipi muayene kuruluşları ile çalışıyorlar genelde. Daha önce iki dönem Bolu’da TSE periyodik muayene faaliyetlerini yürütmüştü. Bu dönemde de sayın başkanımızın ve belediye ekibimizin teveccühü ile A tipi muayene kuruluşu olan, aynı zamanda devlet kuruluşu olan Türk Standardları Enstitüsü’ne bu görevi tevdi ettiler. Bizde bu görevi kendilerini mahcup etmeden en iyi şekilde yapacağız. Asansör kalitemiz de daha yukarılara çıkacak.” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.