Bolu İtfaiyesi arama kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere yola çıktı

Bolu İtfaiyesi, Adana’daki arama kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere yola çıktı. Kahraman itfaiyecileri deprem bölgesine uğurlayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, afetlere en hazırlıklı itfaiyelerden birine sahip olduklarını belirterek, “Afet bölgesine giden tüm arkadaşlarımızın Allah yardımcısı olsun. İnşallah orada en azından bir vatandaşımızı bile kurtarmanız bizim için büyük bir şey olacaktır.” dedi

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ilin de etkilendiği 7,4 büyüklüğündeki yıkıcı depremin ardından Bolu Belediyesi, sorumluluk bölgesi olan Adana’ya bir arama kurtarma ekibi gönderdi. Depremin vurduğu Adana’da arama kurtarma çalışmalarına katılacak olan Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir tarafından uğurladı.

“Afetlere en hazırlıklı itfaiyelerden bir tanesiyiz”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, burada yaptığı açıklamada, yaşanan felaketin büyüklüğüne değinerek, “Bu sabaha karşı çok büyük bir felaket yaşandı. Gerçekten çok büyük bir deprem ve 10 tane ilimizde etkili oldu. Şu ana kadar ne kadar can kaybımız var, ne kadar yaralımız var bilmiyoruz. Ama biz hızlı bir şekilde irtibata geçtik bölgeyle ve arama kurtarma ekibi olarak harekete geçtik. Ben yine o bölgelerdeki belediye başkanlarımız ile görüşeceğim daha fazla yardımcı olmamız gereken bir konu olursa hem itfaiyemiz hem de diğer birimlerimiz aracılığıyla yardımcı olacağız. Biz bu depremi 20 yıl önce yaşamıştık Allah beterinden korusun ama hazırlıklı olmak lazım çünkü deprem kaçınılmaz bir afet. Biz de bu durumu bildiğimizden dolayı Bolu İtfaiyesi olarak depreme en hazırlıklı itfaiyelerden bir tanesiyiz. Afet bölgesine giden tüm arkadaşlarımızın Allah yardımcısı olsun. İnşallah orada en azından 1 vatandaşımızı bile kurtarmanız bizim için büyük bir şey olacaktır. Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum Allah yardımcınız olsun.” dedi.

AFAD’ı da ziyaret etti

Belediye Başkanı Tanju Özcan daha sonra Bolu AFAD İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Burada AFAD yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler alan Özcan, daha sonra aralarında belediye personellerinin de bulunduğu AFAD gönüllülerine yapacakları arama kurtarma çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.