Bolu Belediyespor’dan şampiyonluk turu

Tarihinde ilk kez Sultanlar Ligi’ne çıkan Bolu Belediyespor Voleybol Takımı, Bolu’ya döndü. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İzmir’den kupayla dönen Bolu’nun Sultanları ile üstü açık otobüsün üzerinde ‘şampiyonluk turu’ attı.

İzmir’de düzenlenen Sigorta Shop Kadınlar Voleybol 1’inci Ligi Play-Off final müsabakalarında Edremit Belediyespor ile Adam Voleybol’u deviren, Sigorta Shop Kalecik Belediyespor’a ise mağlup olmasına rağmen tarihinde ilk kez “Sultanlar Ligi”ne yükselme başarısı gösteren Bolu Belediyespor Voleybol Takımı bugün kente döndü.

Ayağının tozuyla Bolu’ya giriş yapan şampiyon Bolu Belediyespor Voleybol Takımı, ilk olarak, şehirde şampiyonluk turu attı. Üstü açık otobüsün üzerinde şampiyonluk kupasıyla şehri dolaşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediyespor Kulüp Başkanı Sinan Barut, voleybolcular, teknik ve idari heyete vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Kafileyi taşıyan otobüsün İzzet Baysal Caddesi’nden Demokrasi Meydanı’ndan geçişi sırasında ise taraftarlar yoğun sevgi gösteresinde bulundu. Pandemi kurallarına özen gösterdiği karşılamada taraftarlar, meşaleler yakıp, “Şampiyon Bolu” sloganları eşliğinde Sultanlar Ligi’ni kutladı.

Takımı taşıyan otobüsün Demokrasi Meydanı’nda ulaşmasıyla birlikte coşku daha da arttı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,  burada yaptığı konuşmada, Bolu’nun şampiyonluk özlemine değinerek, “Bugün Bolu caddelerinde kısa bir tur attık. Ve gördük ki Bolu halkı şampiyonluğu özlemiş. 30 yıl sonra ilk kez bir takımımız Süper Lig’e, Sultanlar Ligi’ne çıktı. İşte bu güzel kardeşlerim, başlarındaki Salih Hocamız, Başkanımız Sinan Barut bize bu şampiyonluğu getirdi. Biz belediye olarak üzerimize düşeni yerine getirdik, onlarda üzerine düşeni yerine getirdi.” dedi.

“Renklerimiz kırmızı beyaz olacak”

Önümüzdeki yıl seyircili maçların oynanacağını umduğunu ifade eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,  taraftara da seslenerek, “O üç bin kişilik salon dolacak mı? Söz mü?” diye sordu. Evet yanıtı alan Özcan, daha sonra ise Bolu Belediyespor ile Boluspor’un birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğuna vurgu yaparak, “Bu sene bir değişiklik yapacağız. Yeşil beyaz değil, kırmızı beyaz olacak renklerimiz.” dedi.

Özcan’ın bu açıklamalarına alandakiler ise coşkuyla karşılık verdi.

Bolu Belediyespor Kulübü Başkanı Sinan Barut ise Özcan’ın ardından yaptığı konuşmada, Boluluların her zaman yanında olduklarını belirterek, “Siz bizim her zaman yanımızdaydınız. Siz ne kadar otobüs isterseniz biz gerekeni yapacağız. Yeter ki siz bizim yanımızda olun” diye konuştu.

Şampiyonluğun Bolu’ya çık yakıştığını ifade eden Baş Antrenör Salih Yergin’de konuşmasında, “Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Şampiyonluk Bolu’ya çok yakıştı. Uzun zamandır hasretini çektiğimiz bir süreçti. Bolu’ya çok ciddi katma değeri olacak. Galatasaray, Fenerbahçe, Eczacıbaşı gibi takımların hepsini burada dize getireceğiz inşallah.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.