Bolu Belediyesi’nden müjde! Üniversite yolu genişletildi

Bolu Belediyesi tarafından Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi yolunda başlatılan yol genişletme çalışmalarında sona gelindi. İki yönlü genişletilen yolda ekipler asfalt serim çalışmalarını sürdürürken, çalışmaların 1-2 gün içerisinde tamamlanmasıyla birlikte özellikle pandemi döneminde Tıp Fakütesi’ne giden hastalar için trafik yoğunluğu çile olmaktan çıkacak.

Bolu’nun 43 mahallesinde yaz boyunca koronavirüs salgınına rağmen yoğun bir çalışma yapan Bolu Belediyesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) ve BABİÜ Tıp Fakültesi’ne ulaşımı sağlayan yolu da genişletti. Fen İşleri Müdürlüğü’nce başlatılan çalışmalar ile geçmişte sık sık kazanların yaşandığı, özellikle her sınav döneminde trafiğin adeta durma noktasına geldiği, ayrıca pandemi döneminde de BAİBÜ Tıp Fakültesi’ne giden hastaların yoğunluk oluşturduğu yol, geliş-gidiş iki yönlü olarak genişletildi.

Çalışmalar 1-2 gün içinde tamamlanacak

Sıfırdan yapılan yeni kaldırımlarla donatılan yolda belediye ekipleri, dün itibariyle asfalt çalışmalarına da başladı.  Bölgede devam eden asfalt serim çalışmaları tüm hızıyla sürerken, çalışmaların 1-2 gün içinde tamamlanmasıyla birlikte, öğrenciler ve vatandaşlar, BAİBÜ Gököy kampüsüne ve BAİBÜ Tıp Fakültesi’ne eskiye göre çok daha rahat şekilde ulaşım sağlayabilecekler.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.