Bolu Belediyesi’nden karantinadaki vatandaşlara her gün sıcak yemek

Bolu Belediyesi koronavirüs testi pozitif çıkan veya yakın temaslı olan vatandaşlara sıcak yemek desteği veriyor. Son 5 ayda 497 aileden toplam 1651 kişiye 10 günlük karantina süreci boyunca sıcak yemek ve kahvaltı desteğinde bulunuldu.

Boluluların her an yanında olan Bolu Belediyesi, koronavirüs testi pozitif çıktığı veya yakın temaslı olduğu için 10 günlük karantinaya alınan kişileri yalnız bırakmayarak, talep etmeleri halinde yemek ihtiyaçlarını karşılıyor.

Belediyenin aşevinde hazırlanan ve tek kullanımlık kaplara koyulan kahvaltılıklar ve yemekler, günün erken saatlerinde belediye ekiplerince araçlara yüklenerek, karantinada olan vatandaşların evlerine götürülüp, teslim ediliyor.

5 ayda 1651 kişinin yemek ihtiyacı karşılandı

Bu kapsamda Bolu Belediyesi, 15 Ocak – 5 Mayıs 2021 tarihleri arasında 497 aileden toplam 1651 kişiye 10 günlük karantina süreçlerinde her gün düzenli olarak kahvaltı ve yemek hizmeti verdi.

Talep eden herkes faydalanabilir

Karantinaları devam eden ve yemek ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken tüm vatandaşlar,  Bolu Belediyesi’nin 444 26 58 numaralı çağrı merkezini arayarak karantina süreleri boyunca sıcak yemek ve kahvaltı hizmetinden faydalanabilirler.

 

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.