Bolu Belediyesi’nden Bahçelievler-Borazanlar arasına yeni bulvar

Bolu Belediyesi tarafından Borazanlar Mahallesi’nde yapımına başlanılan “Türkan Saylan Bulvarı”nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Bolu Belediye başkanı Tanju Özcan, iki büyük mahalleyi birbirine bağlayacak yeni bulvarla ilgili, “Kısa süre asfaltlanıp, hizmete açıldığı zaman vatandaşlarımız açısından ne kadar elzem olduğunu herkes memnuniyetle görecek. Şimdiden Bolu’muza hayırlı olmasını temenni ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve Türkiye’de de görülen yeni tip korona virüs (Covid-19) ile ilgili gerekli önlemleri başarıyla sürdüren Bolu Belediyesi, altyapı ve üstyapı çalışmalarını da ihmal etmeyerek, Borazanlar ile Bahçelievler Mahallesi’ni birbirine bağlayacak yeni bir bulvar inşa ediyor.

‘Türkan Saylan’ın adını taşıyacak

Fen İşleri Müdürlüğü’nce başlatılan ve belediye meclisinde alınan kararla değerli bilim insanı Türkan Saylan’ın adı verilen 20 metre genişliğindeki bulvar için belediye ekipleri, eski Karayolları arazisi üzerinde altyapı ve üstyapı çalışmalarını sürdürüyor. Çok sayıda iş makinesinin görev yaptığı bölgede devam eden çalışmaların tamamlanarak bulvarın hizmete açılmasıyla birlikte Bahçelievler, Borazanlar Mahalleleri başta olmak üzere şehir içi trafiğin büyük oranda rahatlaması ön görülüyor.

Başkan Özcan: “Ne kadar elzem olduğunu herkes görecek”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da çalışmaları yerinde inceledi. Ekiplerden çalışmalar ile ilgili bilgiler alan Belediye Başkanı Tanju Özcan, bulvarın Bolu için büyük önem taşıdığını belirtti.

Başkan Özcan, çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, “Bolu Belediyesi olarak korona ile oldukça başarılı bir şekilde mücadele ediyoruz. Ancak tek gündemimiz korona ile mücadele değil. Altyapı ve üstyapı çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Burası Karayolları’nın eski yeri, eski cezaevinin yanı. Burada çok önemli bir bulvar açıyoruz. Geçen hafta belediye meclisinde bu bulvarın ismi ‘Türkan Saylan Bulvarı’ olarak değerlendirilmişti. Burada Borazanlar Mahallesi ile Bahçelievler Mahallesi’ni 20 metrelik geniş bir yolla birbirine bağlıyoruz. Keza doğu-batı istikametinde önümüzdeki hafta bir köprü de yapılacak. Bu sayede Borazanlar ile Bahçelievler arasında ikinci bir yol olacak. Kısa süre asfaltlanıp hizmete açıldığı zaman vatandaşlarımız açısından ne kadar elzem olduğunu herkes memnuniyetle görecek. Şimdiden bu bulvarın Bolu’muza hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadesini kullandı.

 

 

 

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.