Bolu Belediyesi’nden 10 bin kişiye aşure ikramı

Bolu Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla 10 bin kişilik halka aşure dağıtıldı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da Pazaryerinde esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulunarak, Muharrem Aylarını kutladı.

Mübarek Muharrem ayı dolayısıyla Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce 10 bin kişilik aşure hazırlanarak, aşevinden düzenli yemek desteği alan ihtiyaç sahiplerine, resmi kurumlara ve pazaryerindeki esnaf ve vatandaşlara ikram edildi.

Başkan Özcan bizzat kendi ikram etti

Pazaryerindeki aşure dağıtım etkinliğine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz da katıldı.  Başkan Tanju Özcan, Aşevi aşçıları tarafından hazırlanan “Türk bayrağı” ve “Bolu’yu Seviyorum” süslemeli aşureyi vatandaşlara bizzat ikram ederek, Muharrem aylarını kutladı.

“Amacımız vatandaşımızı mutlu etmek”

Burada konuşan Başkan Özcan, Muharrem Ayı’nın hayırlar getirmesini dileyerek, “Muharrem Ayı’nın tüm vatandaşlarımıza kutlu olmasını temenni ediyorum. Muharrem Ayı inşallah bize hayırlar getirir hem ülkemiz için hem Bolumuz için. Biz de bunu geleneksel olarak yapıyoruz Muharrem Ayı’nın başlangıcında. Bugün 10 bin kişilik aşure hazırlattık. Vatandaşlarımızın da ilgisi alakası çok fazla. Bizim de amacımız vatandaşımızı mutlu etmek. Bugün ben de dağıtıma katkı sunmak için sembolik olarak buraya geldim. Burada insanlarımızla hal hatır ediyoruz, gayet güzel oluyor. Huzurlu bir Muharrem Ayı diliyorum ülkeme, Bolumuza.” ifadelerini kullandı.

 

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.