Bolu Belediyesi’nde sosyal denge sözleşmesi imzalandı

Bolu Belediyesi, Tüm Yerel Sen ile 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 2 yıllık "Sosyal Denge Sözleşmesi" imzaladı. Belediye Başkanı Tanju Özcan, memur ve sözleşmeli personellerin sosyal denge ödemelerini en üst limitten almaya hak kazandığı sözleşmenin ilgili personeller için hayırlı olmasını dileyerek, "Biz emekten yana olan insanlarız." dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın makamında gerçekleştirilen imza törenine, Tüm Yerel Sen Genel Sekreteri Arap Mucur, Şube Başkanı Caner Özcan, Belediye Başkan Yardımcıları Mansur Şen, İsa Özcan, İnsan Kaynakları Müdürü Songül Akman, Tüm Yerel Sen Şube Yöneticileri katıldı.

Mucur: “Belediye Çalışanlarını ezdirmediği için teşekkür ediyorum”

Resmi imzalar atılmadan önce kısa bir konuşma yapan Tüm Yerel Sen Genel Sekreteri Arap Mucur, Başkan Özcan’a teşekkür ederek, “Demokrasi bayrağını belediye binasına diken Tanju Başkanıma, Bolu’ya ve Bolululara hizmet eden belediye çalışanlarını hayat pahalılığı karşısında ezdirmediği için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Özcan: “Biz emekten yana olan insanlarız”

Sözleşmenin hayırlı olmasını temenni eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da her zaman emekten yana olduklarını söyleyerek, “Biz emekten yana olan insanlarız. Amacımız da şu: Bu şehirde yaşayan herkesin mutlu olması. Tabi belediye çalışanlarımız, memurlarımız ve sözleşmeli personellerimiz bizim ailemizin ferdi. Onların özlük haklarını, mali haklarını ne kadar düzeltebilirsek onların daha verimli çalışmalarını ve akşam da mutlu bir şekilde evlerine gitmelerini sağlarız diye düşünüyorum. Bu dönemde sizinle toplu iş görüşmelerini tamamladık. Ben emeği geçen arkadaşlarımıza, hem işvereni temsil eden hem de sendikayı temsil ederek görüşmeleri yürüten arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çok nezih görüşmeler oldu karşılıklı anlayış içerisinde.” diye konuştu.

Başkan Özcan ve Tüm Yerel Sen yetkilileri daha sonra ise 1 Ocak 2020-31 Aralık 2021 tarihleri arasını kapsayan “Sosyal Denge Sözleşmesi” imzaladı.

İmzaları atılan sözleşme ile belediyede memur ve sözleşmeli personel olarak görev yapan tüm çalışanlar, maaşlarına ilave olarak, sosyal denge ödemelerini yasal mevzuat çerçevesinde en üst limitten almaya hak kazanmış oldu.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.