Bolu Belediyesi’nde kadın personellere ‘Kadınlar Günü’ sürprizi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve eşi Meral Özcan, kadın belediyede çalışanlarına "Kadınlar Günü" dolayısıyla karanfil ve hediye çeki dağıttı.

Bolu Belediyesi’nde “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla haftanın son mesai gününde bir program düzenlendi.
Meclis salonunda gerçekleşen programda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve eşi Meral Özcan, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Zuhal Işın Toker, CHP Belediye Meclis Üyeleri Asuman Şentürk Tekin ve Resmiye Kahruman ile belediyenin çeşitli birimlerinden görev yapan kadın personeller katıldı.
Program Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.
Ardından konuşmalara geçildi. İlk olarak Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın eşi Meral Özcan kadın personellere bir konuşma yaptı.
Meral Özcan: “Kız çocuklarının en iyi şekilde eğitilmesi gerekiyor”
Aynı zamanda bir eğitimci olan Meral Özcan, ülkenin gelişiminde kadının büyük rol üstlendiğini vurgulayarak; “Annelerimiz, emekçilerimiz toplumu aslında var eden, eğiten kişiler. Toplumun her alanında kadınların dokunmadığı hiçbir yer yok. O yüzden ben bir eğitimci olarak kadınların eğitilmesini çok önemsiyorum. Özellikle kız çocuklarının en iyi şekilde eğitilmesi gerekiyor. Yine toplumların eğitilmesinde erkeklerden çok bizlerin yani kadınların rolü var. Çünkü çocukları bizler yetiştiriyoruz. Eğer biz kızımızı, oğlumuzu merhametli, vicdanlı iyi bir insan olarak yetiştirirsek işte o zaman mutlu aileler olur. İşte o zaman toplum olarak kalkınırız. O nedenle eğer biz var olmak bir yerlere gelebilmek istiyorsak çocuk eğitimine önem vermeliyiz.” dedi.
Başkan Özcan: “Kadın personellerimiz verimlilik açısından çok daha iyi”
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da konuşmasında kadına yönelik şiddet konusuna dikkat çekerek; “Biz kadına karşı şiddeti tartışıyoruz. Ama kadınların şiddet uygulayan erkekleri besleyip büyütüp hayata hazırladıklarını unutuyoruz. Demek ki kendimizi sorgulamamız, empati yapmamız lazım. Benim tavsiyem oğlunuz varsa onu bu konuda uyarın.” diye konuştu.
Başkan Özcan kadın personellerin sergiledikleri performansıyla ilgilide değerlendirmelerde bulunarak, “Kadın personellerimiz verimlilik açısından erkek personellere göre çok daha iyi noktada. Dolayısıyla kadın personellerimizin çalışmasından son derece memnun olduğumu da sizlerle paylaşmak istiyorum.” ” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmaların ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve eşi Meral Özcan salondaki kadın çalışanlara karanfil ve hediye çeki dağıtarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günleri’ni kutladı.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.