Bolu Belediyesi İftar çadırı Ramazan’a hazır

 

Bolu Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla Kent Meydanı’na iftar çadırı kuruldu. Kentteki birlik ve beraberlik duygularını canlandırmak amacıyla Ramazan ayı boyunca Bolulu hayırseverlerin ve Bolu Belediyesi’nin katkılarıyla iftar çadırında oruç açılacak.

Bolu’da pandemi koşullarının hafiflemesinin ardından kent meydanına iftar çadırı kuruldu. Bolu Belediyesi’nin ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla kurulan çadırda Ramazan ayı boyunca her gün bin kişi iftar yapacak.

HAYIRSEVER VATANDAŞLARIN DESTEKLERİYLE KURULDU

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Kent Meydanı’na kurdukları iftar çadırında Ramazan ayı boyunca her gün bir hayırsever vatandaşın ve belediyenin katkılarıyla iftar yemeği verileceğini belirterek; “İki senedir kuramadık ancak biz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızdan oluşan 1800 aileye ramazan ayında da diğer aylarda da sıcak yemeğimizi ulaştırıyorduk. Yine bu sene de aşevimiz çalışmaya devam edecek. Pandemi kurallarının hafiflemesiyle birlikte Ramazan ayına yakışır farklı bir organizasyon yapalım istedik. Kent Meydanımıza güzel bir iftar çadırı kurduk. Burada Ramazan boyunca her gün bin kişiye iftar verme imkanına kavuşacağız. İftarımızı Bolu’daki hayırsever vatandaşlarımız sayesinde veriyoruz. Her gün hayırsever bir vatandaşımız ve belediyemizin katkılarıyla iftar yemeğimiz verilecek” dedi.

“YARDIMDA BULUNMAK İSTEYENLER BİZİ ARAYABİLİR”

Alan el ile veren eli birleştirme noktasında ellerinden geleni yapacaklarını belirten Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir,  hayırlarını Bolu Belediyesi aracılığıyla gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Türkiye’de aşevi olan ender belediyelerden bir tanesiyiz. Yine Türkiye’de yoksulluk haritasını çıkartan ilk ve tek belediyeyiz. Şehrimizde nerede hangi yoksul var? Hangi evde yaşıyor? Yoksulluk derecesi nedir? Hepsine hakimiz. Bu konuda çalışma yaptık. Tespitlerimiz doğrultusunda yardım kolileri ulaştırıyoruz. Bu konuda da hayırsever vatandaşlarımızdan destek geliyor. ‘Yardımlarımı sizin vasıtasınız ile yapmak istiyorum’ deyip gelen vatandaşlarımız oluyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ramazan boyunca yardım kolilerimizi ulaştırmaya devam edeceğiz. Yardım da bulunmak isteyenler 444 26 58 numaralı belediyemizin çağrı merkezi hattını arayabilirler. Ayrıca beni de şahsi numaramdan arayarak yardım yapmak istediklerini belirtebilirler. Numaramı tekraren vermek istiyorum; 0 50 5802 12 74 telefon numarasından bana ulaşırlarsa alan el ile veren eli birbirine ulaştırma anlamında elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.